08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Karlı günler devam edecek, soğuklar buz...

Karlı günler devam edecek, soğuklar buz kestirecek

Haber Merkezi - 23 Ocak 2022 Pazar - 15:09 Karlı günler devam edecek, soğuklar buz kestirecek

Denizli’de karakış etkisini yeni haftada da devam ettirirken, bazı ilçelerde hava sıcaklığı gece eksi 16’ya kadar düşecek.

A- A+

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve kar yağışlı hava yerini yarından (pazartesi) itibaren Karadeniz üzerinden gelen benzer bir havaya bırakacak. Bu nedenle kar yağışı il genelinde yeni haftanın ilk üç gününde etkisini sürdürecek.

BU İLÇELER 3 GÜN KARLI

Meteorolojinin tahminlerine göre, yarın (pazartesi), salı ve çarşamba günü Acıpayam, Beyağaç, Bozkurt, Çameli, Çardak, Honaz, Kale, Serinhisar ve Tavas ilçelerinde kar yağışı bekleniyor.

Babadağ, Merkezefendi, Pamukkale ve Sarayköy ilçelerinde ise havanın yarın ve Salı günü kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Haberin DevamıReklam

Baklan’ın salı ve çarşamba; Bekilli, Buldan, Çal, Çivril ve Güney’in de salı gün kar yağışlı havanın etkisinde olacağı bildiriliyor.

BU İLÇELER BUZ KESECEK

Öte yandan bu gece bazı ilçeler deyim yerindeyse buz kesecek. Eksi 16 dereceyle Serinhisar ve eksi 15 dereceyle Çameli en soğuk ilçeler olacak.

Çardak’ta termometrelerin eksi 14 dereceyi, Baklan, Bekilli, Bozkurt, Çal ve Tavas’ta eksi 13 dereceyi, Acıpayam, Babadağ, Çivril ve Kale’de eksi 12 dereceyi göstereceği kaydediliyor.