09.08.2022, Salı
23 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Jandarmadan kadına yönelik şiddete karşı bilgilendirme...

Jandarmadan kadına yönelik şiddete karşı bilgilendirme çalışması

Haber Merkezi - 1 Ağustos 2022 Pazartesi - 15:34 Jandarmadan kadına yönelik şiddete karşı bilgilendirme çalışması

Denizli İl Jandarma Komutanlığınca, kadına yönelik şiddetin önlenmesine yönelik eğitim faaliyeti gerçekleştirildi.

A- A+

Kadına şiddetin önlenmesine yönelik olarak İçişleri Bakanlığınca “Kadına El Kalkmaz” sloganıyla başlatılan eğitim faaliyeti kapsamında, Denizli İl jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliğinde görevli kadın astsubaylar, Honaz ilçesinde çalışma gerçekleştirdi.

Kadın astsubaylar, Gürlek Mahallesi’nde ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Camisi’nde gerçekleştirilen bu faaliyette, 240 erkeğe kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda bilgi verdi.

İçişleri Bakanlığınca hazırlanan video da Denizli İl Jandarma Komutanlığı resmi internet sitesinde yayımlanarak, vatandaşların bilgisine sunuldu.

ORMANLARA SIKI KORUMA

Haberin DevamıReklam

Öte yandan, yangınların önlenmesi çalışmaları kapsamında ormanlık alanlar Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından sıkı şekilde kontrol ediliyor.

Akköy Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığından 1 komando timi, Honaz İlçe Jandarma Komutanlığından 1 jandarma asayiş timi, Honaz İlçe Jandarma Komutanlığından 1 trafik timi ile Denizli İl Jandarma Komutanlığından Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından Honaz Milli Parkı ile Honaz Dağı bölgesi havadan ve karadan kontrol edildi.

Vatandaşlara, ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığı bildirildi ve orman yangınları konularında gerekli uyarılar yapılarak uzaklaştırıldı. Karayolu ile ulaşım sağlanamayan noktalarda drone ile kontrol sağlandı.