“Turuncu alarm” devam ediyor, bazı ilçelerde kar yağışı bekleniyor – D20Haber
10.12.2023, Pazar
4 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. “Turuncu alarm” devam ediyor, bazı ilçelerde...

“Turuncu alarm” devam ediyor, bazı ilçelerde kar yağışı bekleniyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Kasım 2023 Cumartesi - 21:12Güncelleme: 20 Kasım 2023 Pazartesi - 09:07
“Turuncu alarm” devam ediyor, bazı ilçelerde kar yağışı bekleniyor

Kısa bir süre öncesine kadar pastırma yazının yaşandığı Denizli’de hava kışa döndü. Fırtına ve yağışın etkili olduğu Denizli için verilen “turuncu alarm” devam ederken, bazı ilçelerde karla karışık yağmur beklendiği bildirildi.

Denizli’de kış aniden bastırdı. “Turuncu alarm” verilen ilde hava sıcaklığı aniden düşerken, il genelinde bugün yağışlı bir hava etkili oldu. Bu arada kuvvetli rüzgar ağaçları devirdi, çatı uçmalarına yol açtı.

KAR YAĞIŞI BEKLENEN İLÇELER

Yağışlı havanın etkisini sürdüreceği Denizli’de yarın (19 Kasım Pazar) bazı ilçelerde karla karışık yağmur bekleniyor. Karla karışık yağmurun görüleceği ilçeler Babadağ, Baklan, Bekilli, Bozkurt, Çardak, Çivril ve Güney.

Kentte 10 derece dolayında olarak beklenen hava sıcaklığı, kar yağışı görülecek ilçelerde 4-5 derece kadar düşecek.

Haberin DevamıReklam
TURUNCU ALARM DEVAM EDİYOR

Öten yandan, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı son değerlendirmelerin ardından, Denizli ile birlikte 41 ilde bir kez daha “turuncu alarm” verildi.

TURUNCU ALARM NEDİR?

Turuncu alarm, “hava durumu tehlikelidir” anlamına geliyor. Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmediği gibi, hasar ve kayıpların oluşabileceğine dikkat çekiliyor. Çok tedbirli olunması, güncel meteorolojik koşullar ve tahminlerin takip edilmesi isteniyor.