13.08.2022, Cumartesi
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Gaziler Günü törenle kutlandı

Gaziler Günü törenle kutlandı

Haber Merkezi - 19 Eylül 2021 Pazar - 14:59 Gaziler Günü törenle kutlandı

TBMM tarafından Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e "Gazilik" unvanı ile "Mareşallik" rütbesinin verilişinin 100. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

A- A+

Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen tören, vilayet binası önünde yapıldı. Törende, Vali Ali Fuat Atik, 11. Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Cengiz Güven, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkan Vekili Süleyman Tosun, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkan Vekili Tosun, törende, 19 Eylül’ün Kurtuluş Savaşı’nda, Kore’de, Kıbrıs’ta savaşan muharip gazilerle Türkiye Cumhuriyetinin rejimi, üniter yapısı ve toprak bütünlüğü uğrunda hain terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele eden asker, polis, güvenlik korucuları ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde vücutlarını siper eden tüm malul gazilerin şeref günü olduğunu söyledi.

Haberin DevamıReklam

Törene, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, diğer protokol üyeleri, askeri ve mülki erkan ile gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Törenden sonra Vali Ali Fuat Atik, eşi Fulya Atik ve protokol üyeleri, Polisevi’nde düzenlenen programda, gazi ve gazi yakınları ile bir araya geldi.

DENİZLİ (AA)