21.01.2022, Cuma
0 °C / 10 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. İki ay önceki zammı unutup bir...

İki ay önceki zammı unutup bir zam daha istediler

Haber Merkezi - 21 Eylül 2021 Salı - 09:49 İki ay önceki zammı unutup bir zam daha istediler

Denizli’de ekmeğe iki ay önce yapılan yüzde 16,66 oranındaki zam unutulup bir zam daha talep edildi. Fırıncı Enver Taş, maliyetlerin arttığını savunarak, 200 gram ekmeğin az 2 liradan satılmasını istedi.

A- A+

Kentte 50 yıldan bu yana fırıncılık yaptığını söyleyen Enver Taş, son 2 yılda un fiyatlarının yüzde 100’ün üzerinde arttığını, ayrıca artan maya, elektrik ve doğal gaz fiyatlarının maliyete yansıdığını, bu nedenle 200 gram olan ekmeğin fiyatına yüzde 20 zam yapılmasını veya fiyatının en az 2 liraya çıkarılmasını istediklerini ifade etti.

Maliyet artışlarının fırıncı esnafını zorladığını kaydeden Taş, “Yarım asırdır ekmek pişirip satıyorum. Pandemi dolaysıyla art arda birçok şeye zam geldi. Bundan dolayı un, maya ve faturalarda zamlandı. Bizler de kendimizi düşünmek zorundayız. Kazancımız zamlar karşısında gittikçe düşüyor. Bundan dolayı ekmek fiyatına zam yapılmasını istiyoruz. Vatandaşların eski oranla alım gücüde biraz düştü ama elimizden değil. Umarım her şeye indirim gelir. Bizim de zam talebine ihtiyacımız olmaz” diye konuştu.

EKMEĞE TEMMUZDA ZAM YAPILMIŞTI

Denizli’de ekmeğe 14 Temmuz’da yüzde 16,66 oranında zam yapılarak, 200 gram ekmeğin fiyatı 1,5 liradan 1 lira 75 kuruşa çıkarılmıştı.

DENİZLİ (İHA)