Depremzede çocuklara doğum günü kutlaması – D20Haber
20.05.2024, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Depremzede çocuklara doğum günü kutlaması

Depremzede çocuklara doğum günü kutlaması

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Mart 2023 Çarşamba - 11:11Güncelleme: 1 Mart 2023 Çarşamba - 11:23
Depremzede çocuklara doğum günü kutlaması

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından aileleriyle Denizli'deki yurtlara yerleştirilen 2 çocuğa doğum günü kutlaması yapıldı.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesindeki evleri 6 Şubat’taki depremlerde zarar gören ve aileleriyle Pamukkale Üniversitesi Yerleşkesindeki Gençlik ve Spor Bakanlığı yurdunda kalan 2 çocuğun doğum günü olduğunu öğrenen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevlileri, kutlama için hazırlık yaptı.

Pasta ve hediyeler alan görevliler 8 yaşına giren Yaren Karateke ile 6 yaşına giren Ömer Selim Taş’ın doğum gününü kutladı.

Karateke ve Taş, sürpriz kutlamanın mutluluğunu yaşadı.

Haberin DevamıReklam
Denizli Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ömer İlman, yurtlarda kalan yaklaşık 3 bin depremzedenin tüm ihtiyaçlarının karşılandığını belirterek, şunları söyledi:

“Deprem dolayısıyla hepimiz her ne kadar üzgün olsak da bir şekilde hayat devam ediyor. Bugün de bu güzel çocuklarımızın doğum günüydü, hep birlikte kutladık. Milletçe birlik beraberlik içerisinde tüm acıları sarmaya devam ediyoruz. Yurdumuzda ekibimizle Türkiye’nin tek yürek olduğunu bir kez daha ortaya koyduk.”

Ömer Selim Taş’ın halası Emine Senem Taş ise, çocukların geçirdiği bu zorlu süreçte doğum günlerinin kutlanmasının çok iyi olduğunu ifade ederek, “Yeğenimin doğum gününü kutladılar, bu süreçte bizim aklımızdan bile çıkmıştı. Çocukların yaşadığı bu zorlu süreçte bu olay gerçekten onlara çok iyi geldi. Yapanlara, emeği geçenlere çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

DENİZLİ (AA)