Babanın çocuğunu icra yoluyla görme talebi işleme alınmadı iddiası – D20Haber
10.12.2023, Pazar
4 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Babanın çocuğunu icra yoluyla görme talebi...

Babanın çocuğunu icra yoluyla görme talebi işleme alınmadı iddiası

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 9 Ekim 2023 Pazartesi - 10:36Güncelleme: 9 Ekim 2023 Pazartesi - 10:36
Babanın çocuğunu icra yoluyla görme talebi işleme alınmadı iddiası

Denizli’nin Çivril ilçesinde yaşayan M.A., 6 yaşındaki oğlunu icra yoluyla görme talebinin işleme alınmadığını, kendisinin ve çocuğunun mağdur edildiğini öne sürdü.

Eşiyle 2022 – Ekim ayında boşandığını, oğlu M.S.A.’nın velayetinin eski eşi F.K.’ya verildiği söyleyen M.A., “Çocuğumu görmebilmem için her ayın 1. ve 3. cumartesi günü sabah 10.00’dan ertesi gün sabah 16.00’ya kadar, dini bayramlar, her yılın temmuz ayının 15. günü ve yarıyıl tatillerinin ikinci haftası için görüş günleri belirlendi. Hükmedilen nafakayı ödemekte ve çocuğumun tüm masraflarını düzenli olarak bilgim olduğu müddetçe karşılamaktayım. Çocuğumun ikamet ettiği yer değiştirildi, bulunduğumuz yerden 100 km uzaklıkta olan ikamete taşındı. Bu durum bana mesaj yoluyla sonradan bildirildi. Baba olarak bu süreçten en başından beri haberdar olmak hakkımdır. 2 Eylül 2023 Cumartesi ortak planlanan görüşme gününde yeni ikamete gittiğimde kapı açılmadı ve çocuğum bana gösterilmedi. Yine mesajla icra yoluyla almam söylendi” dedi.

Yaklaşık 1 aydır göremediği oğlunu en azından icra yoluyla görebilmek için tüm yasal sorumluluklarını yerine getirdiğini kaydeden Aydın, şöyle konuştu:

Haberin DevamıReklam
“Boşanma sürecinde tarafıma çocuğumla ilgili çeşitli huzursuzluk, tahrik, manipülasyon yapıldı ve çocuğumla olan ilişkimin bozulması için engellendim. İcra yoluyla çocuğumu almak zorunda bırakıldım. 7 Ekim tarihinde denk gelen yasal görüşme günüm için avukatım Denizli Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğüne başvuruda bulundu. Sistemde yaşanan yoğunluktan dolayı talebin kabul edilemeyeceği söylenmiştir. Gerekçe olarak ilgili birimde personel olmadığı bildirilmiştir. Halihazırda çocuğumu görmemle alakalı birçok sıkıntı yaşamama rağmen, maalesef devletin kurumunda da böyle bir mağduriyet yaşadım. Bu durum çocuğumu 5 hafta görememe neden olmuştur. Bu süreç çocuğum ve benim için yorucu, yıpratıcı aynı zamanda üzücü oldu. Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesi kanunun gerekliliklerine ve yükümlülüklerine uymakta ve kararlara saygı duymaktayım.”

DENİZLİ (İHA)