23.03.2023, Perşembe
10 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Atatürk adına düzenlenen satranç turnuvasında kavga

Atatürk adına düzenlenen satranç turnuvasında kavga

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 14 Kasım 2022 Pazartesi - 13:41Güncelleme: 14 Kasım 2022 Pazartesi - 13:42
Atatürk adına düzenlenen satranç turnuvasında kavga

Denizli Barosu 10 Kasım Atamıza Saygı Satranç Turnuvası’nda çirkin bir olay yaşandı. Satranç İl Temsilcisi İsmail Sarı, PAÜSA Başkanı Ali Özen’in yumruklu saldırısına uğradığını söylerken, Özen de Sarı tarafından tekmelenip, darp edildiğini öne sürdü.

Denizli Barosu 10 Kasım Atamıza Saygı Satranç Turnuvası, 232 sporcunun katılımı ve Baro Başkanı Adnan Demirdöğer’in açılış hamlesiyle dün bir alışveriş merkezinde başladı. Bu akşam sona erecek turnuvanın ilk gününe ise çirkin bir olay damga vurdu. Satranç İl Temsilcisi İsmail Sarı ile PAÜSA Satranç ve Akıl Oyunları Kulübü Başkanı Ali Özen, birbirlerini “yumruk atmak” ve darp etmek” ile suçladı.

SARI: ODAYA GİRİP YUMRUK ATTI

Olayla ilgili görüştüğümüz Sarı, “Hakem odasındayken Ali Özen hızla içeriye girdi. Bir sıkıntı olduğunu ve onu dile getirmek için geldiğini düşündüm. Ancak, herhangi bir konuşma ve diyolog olmadan, hiçbir şey söylemeden suratıma yumruk attı. Arbede yaşandı. Olay sonrası Servergazi Devlet Hastanesine gittim, rapor alıp Bereketli Polis Karakolunda şikayetçi oldum” dedi.

SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Satranç İl Temsilciliğinin sosyal medya hesabından olayla ilgili yapılan açıklamada ise, “İlimizde 13 Kasım 2022 Pazar günü Denizli Barosu 10 Kasım Atamıza Saygı Satranç Turnuvası’nın 3. turu devam ederken Denizli’de faaliyet gösteren Satranç Kulübü başkanı şahıs tarafından, hakem odası basılarak İl temsilcisi ve turnuva gözlemcisi Sn. İsmail Sarı’ya yumruk atarak saldırıda bulunmuştur. Akabinde sandalye ve masayla saldırmaya çalışırken odadaki hakemler tarafından olayın devamı engellenmiştir.
Satranç sporunda yaşanan bu menfur saldırıyı Denizli Satranç İl Temsilciliği olarak kınıyoruz” denildi.

Haberin DevamıReklam

ÖZEN: TEKMELENDİM, DARP EDİLDİM

Özen de olayla ilgili sosyal medya hesabından “Şahsıma, aileme ve kulübüme karşı yıllardır süre gelen haksız ve etik olmayan karalama kampanyaları, adaletsiz davranışlar, iftiralar, maddi ve manevi verilen zararlar hala devam etmektedir. 13 Kasım Pazar günü, Dr.Metin Sürmeli Kulübü Başkanı ve Denizli İl Temsilcisi İsmail Sarı ile usulsüzlükler nedeniyle konuşmak için gittim ve ittirilerek yere düşürüldüm. Ben yerde iken TSF Denizli İl Temsilcisi tarafından tekmelenerek darp edilmeye devam olundu. Olayın üzücü yanlarından biride hakem odasında bulunan hakemlerin hiç birisi İsmail Sarı’yı engellemeye çalışmazken, arkamdan beni tutarak yerde defalarca tekmelenmemi sağlamalarıdır. Ben yerdeyken can havliyle etrafta bulduğum masayı üzerime siper etmemi dahi masa fırlattı olarak lanse etmeye çalışan bu kişilere karşı şikayetçi oldum. Darp raporum ve şikayet dilekçem emniyette olup, olayların bu noktaya taşınmasına sebebiyet verenleri kınıyorum. Yıllardır istediğimiz tek bir şey var: Temiz satranç ve adalet” açıklamasını yaptı.