23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 104 yıllık heyecanla kutlandı – D20Haber
23.05.2024, Perşembe
19 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 104 yıllık heyecanla kutlandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Nisan 2024 Salı - 15:51Güncelleme: 23 Nisan 2024 Salı - 15:52
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 104 yıllık heyecanla kutlandı

Denizli’de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 104 yıl öncesinden günümüze taşınan heyecan ve coşkuyla kutlandı.

Kentteki kutlamalar Valilik Önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için yapılan saygı duruşuyla devam eden tören, İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle sona erdi.

 

Kutlamalara daha sonra Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu’nda devam edildi. Buradaki törene Vali Ömer Faruk Coşkun, eşi Sevilay Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, 11. Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Topçu Albay Tamer Karayay, İl Jandarma Komutanı Albay Hıdır Ayçiçek, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan katıldı.

İlk Meclis’in açılışı canlandırılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, günün önemini belirten konuşmayı Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan yaptı.

Haberin DevamıReklam
Öğrenciler tarafından şiirlerin okuması ile devam eden törende, sıfır atık gösteri, çocuk oyunları gösterisi ve halk oyunları gösterisi sunulacak. Tören, “Sev Dünyayı” gösterisiyle sona erdi.

Bu arada, anasınıfları öğrencilerinin katılımıyla Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu çevresinde şenlik düzenlendi.

OPTİSYEN GÖZLÜKÇÜLER ODASINDAN ÇELENK

Öte yandan, Atatürk Anıtı’na yönetim kurulu üyeleriyle birlikte çelenk bırakan 16. Bölge Optisyen Gözlükçüler Odası Başkanı Hasan Erişkin, burada “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimize kutlu olsun. Sevgili çocuklar: Sizler bizim geleceğimizsiniz. Uygar, mutlu bir dünya öe aydınlık yarınlar sizlerin bilinçli bireyler olarak yetişmenizde saklıdır. Bugünü armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’e gönülden teşekkür etmek, O’nun açtığı yolda gösterdiği hedefe yürümek demektir. yolunuz aydınlık, yeriğiniz insan sevgisiyle dolsun” dedi.