Denizli’de 200 kadına profesyonel şeflerden eğitim – D20Haber
25.06.2024, Salı
23 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Denizli’de 200 kadına profesyonel şeflerden eğitim

Denizli’de 200 kadına profesyonel şeflerden eğitim

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Mayıs 2024 Çarşamba - 12:39Güncelleme: 29 Mayıs 2024 Çarşamba - 12:39
Denizli’de 200 kadına profesyonel şeflerden eğitim

Denizli’de hayata geçirilen ‘Girişimci Kadınlar Üretime Hazırlar’ projesi kapsamında eğitim alan 200 kadın, şeflerden öğrendikleriyle üretim yapmak için gün sayıyor.

Girişimci Kadınlar Üretime Hazırlar projesi kapsamında dezavantajlı mahallelerde yaşayan ve maddi sıkıntı yaşayan 18-45 yaş aralığındaki kadınlara ücretsiz olarak haftada 2 gün yemek ve pastacılık eğitimi verilmeye devam ediyor.

Haberin DevamıReklam
Projeye başvuru yapan 200 kadın, şeflerden yemek ve pastacılık eğitimi alırken, şef Nahide Erkan tarafından spangle ve keşkül eğitimi, şef Ali Sazkaya tarafından da açma ve poğaça yapım eğitimi verildi.

Proje tarafından verilen ücretsiz eğitimlerde konusunda uzman şeflerin kadınlara uygulamalı olarak pasta, tatlı ve yemek yapımının püf noktalarının aktarıldığını kaydeden Erkan, şunları söyledi:

“Projemizin içeriği ‘Girişimci Kadınlar Üretime Hazırlar’, gastronomi anlamında evinde pasta, börek, sarma, yemek ve pasta üzerine eğitim aldırıp, ev ekonomilerine katkı sağlamak. Kadınlarımızın özgüven kazanacağı bir kurstur. Kursiyerlerimiz üç haftada büyük değişiklikler yaşadı. Kursiyerlerimiz için menüleri insanların günlük hayatta kullanıp, kolayca yapabilecekleri ürünlerden belirliyoruz.”

DENİZLİ (İHA)