19 Mayıs coşkusu fener alayı ile insan seline dönüştü – D20Haber
22.06.2024, Cumartesi
25 °C / 42 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. 19 Mayıs coşkusu fener alayı ile...

19 Mayıs coşkusu fener alayı ile insan seline dönüştü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Mayıs 2024 Pazartesi - 09:16Güncelleme: 20 Mayıs 2024 Pazartesi - 09:17
19 Mayıs coşkusu fener alayı ile insan seline dönüştü

Denizli’de, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının finali düzenlenen fener alayı ile yapıldı. Türk bayraklarıyla korteje katılan Denizlililer, insan seli olup coşkuyu doyasıya yaşadı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi (DBB), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında fener alayı düzenledi.

 

Atatürk Stadı önünden başlayıp Delikliçınar Meydanı’nda sona eren fener alayına TBMM Başkanvekili ve CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli Milletvekili Şeref Arpacı, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ve eşi Nilgün ÇAvuşoğlu, CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemür, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da katıldı.

Haberin DevamıReklam
Kortejde yerini alan onbinlerce Cumhuriyet ve Türkiye sevdalısı, Lise Caddesi, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Emek Caddesi ve İstiklal Caddesi’ni geçerek, Delikliçınar Meydanı’na ulaştı.

Fener alayına ellerinde Türk bayrakları ile katılan ve marşlar söyleyen kalabalığı coşkusuna evlerinde bulunanlar da balkonlara çıkıp alkışlarıyla eşlik etti.