05.10.2022, Çarşamba
13 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Denizli’de 117 genç girdikleri kamu sınavlarında...

Denizli’de 117 genç girdikleri kamu sınavlarında başarı gösterdi

Haber Merkezi - 17 Eylül 2022 Cumartesi - 10:28 Denizli’de 117 genç girdikleri kamu sınavlarında başarı gösterdi

Denizli’de, Merkezefendi Gençlik ve Spor Akademisince verilen ücretsiz kurslara katılan gençlerden 117’si kamuda çeşitli meslek dallarında açılan sınavlarda başarılı oldu.

A- A+

Merkezefendi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde gönüllü bir ekiple kurulan Merkezefendi Gençlik ve Spor Akademisi; polislik, beden eğitimi, askeri okullar, bekçilik ve gümrük muhafaza memurluğu özel yetenek sınavlarına hazırlanan gençlere ücretsiz kurs olanağı sundu.

Ücretsiz spor akademisi çalışmalarında kursiyerler, hem temel yeterlilik testi (TYT) kurslarına hem de uzman antrenörler eşliğinde yetenek sınavlarına hazırlandı. Kursun koordinatörü antrenör Hüseyin Kaplan, bir yıla yakın sürede yaptıkları çalışmalarda 460 gencin kurslara katıldığını, sınavlara giren 216 gençten 117’sinin mesleklerine ilk adımı attığını söyledi.

Haberin DevamıReklam

PİLAV GÜNÜNDE BULUŞTULAR

Bu arada, Merkezefendi Gençlik Spor Akademisinde düzenlenen sezon sonu pilav günü etkinliğinde, kurslara katılan gençler bir araya geldi. Atatürk Yüzme Havuzu bahçesindeki etkinliğe Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman Ekici, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ömer İlman da katıldı.