25.03.2023, Cumartesi
9 °C / 22 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Denizli-Muğla ve Denizli-Antalya karayolları ulaşıma kapandı

Denizli-Muğla ve Denizli-Antalya karayolları ulaşıma kapandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 5 Şubat 2023 Pazar - 22:07Güncelleme: 5 Şubat 2023 Pazar - 22:16
Denizli-Muğla ve Denizli-Antalya karayolları ulaşıma kapandı

Denizli-Muğla kara yolu ikinci kez ulaşıma kapandı. Denizli’nin Antalya ile bağlantısını sağlayan kara yolunun da tek yönlü trafiğe kapandığı bildirildi.

Denizli’ye kış bir geldi, pir geldi. Meteorolojinin günlerdir uyarısını yaptığı kar yağışı öğleden sonra başladı. Etkisini giderek artıran kar yağışı, birçok ilçede yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Denizli’nin çevre iller ile bağlantısını sağlayan karayollarında da ulaşım problemi yaşandı.

DENİZLİ-MUĞLA KARAYOLU 2. KEZ KAPANDI

Saat 16.00 sıralarında kar yağışı nedeniyle Denizli-Muğla kara yolu ulaşıma kapandı. Karayolları ekiplerinin çalışmasıyla saat 18.00 sıralarında yolun ulaşıma açıldığı bildirildi. Ancak, devam eden kar yağışı karayolunun bir kez daha trafiğe kapanmasına yol açtı.

Muğla çıkışında Gölcük mevkisinde bekleyen trafik ekipleri, buradan Denizli’ye giden araçların geçişine izin vermiyor. Jandarma ekipleri de Gazeller Mahallesi’nden Muğla istikametine araç göndermiyor.

Haberin DevamıReklam

AFAD ve Kızılay ekipleri ise bölgede etkili olan kar yağışı nedeniyle çalışma başlattı. Kızılay ekipleri yolda kalan sürücülere kumanya, su, çocuklara oyuncak ve meyve suyu dağıttı.

AFAD ekipleri yolda kalan sürücülerin zincir takmasına yardım etti. Karayolları ekipleri kara yolunda kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

ANTALYA KARA YOLU TEK YÖNLE KAPATILDI

Öte yandan, Denizli’de etkili olan kar yağışı nedeniyle Denizli-Antalya kara yolu tek yönlü trafiğe kapatıldı.

Denizli-Antalya kara yolunda ekipler, kar küreme ve tuzlama çalışması yapıyor. Polis ekipleri de uygulama noktalarında araçlarda zincir ve kar lastiği olup olmadığını kontrol ediyor.