11.06.2023, Pazar
20 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Kocadere’deki TOKİ ihalesi iptal edildi

Kocadere’deki TOKİ ihalesi iptal edildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 8 Nisan 2023 Cumartesi - 09:54Güncelleme: 8 Nisan 2023 Cumartesi - 09:54
Kocadere’deki TOKİ ihalesi iptal edildi

Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Kocadere Mahallesi’nde yaptırılacak 439 konutu kapsayan TOKİ ihalesinin iptal edildiği bildirildi.

Denizli Kocadere’deki TOKİ ihalesi iptal edildi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) çeşitli kentlerde yaptırılacak konutlar ilgili 47 ihale iptal kararları alındı. İptaller arasında TOKİ’nin Denizli’deki bir projesinin de yer aldığı kaydedildi.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, farklı kentlerde yapılacak toplu konut ihalelerinden bazıları iptal edildi. Gerekçe olarak da “maliyetlerin yüksek olması” ve “ihaleye teklif veren firma olmaması” gösterildi.

Haberin DevamıReklam
Müteahhitler, iptallere ilişkin TOKİ’nin maliyetleri düşük tutmasını, işlerin kısa sürede tamamlanmasının istenmesini, maliyetlerdeki değişkenliği, siyasi süreçteki değişikliği gerekçe gösterdi. Mart ayından bu yana TOKİ’nin 47 ihalesi maliyetlerin yüksek olması ve ihaleye teklif veren çıkmaması gerekçesiyle iptal edildi.

İptal edilen ihaleler arasında Pamukkale ilçesi Kocadere Mahallesi 439 Adet Konut ve 1 Adet Cami İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi de yer aldı.