05.02.2023, Pazar
0 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Denizli Kayak Merkezi’ne otel yatırımı için...

Denizli Kayak Merkezi’ne otel yatırımı için arsa tahsisi yapılacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Aralık 2022 Çarşamba - 09:43Güncelleme: 28 Aralık 2022 Çarşamba - 09:43
Denizli Kayak Merkezi’ne otel yatırımı için arsa tahsisi yapılacak

Denizli’nin Tavas ilçene bağlı Nikfer Mahallesi’nde Hazine'ye ait orman arazisi, 300 yataklı otel yapılmak üzere yatırımcılara tahsis edilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, aralarında Denizli’nin de yer aldığı 9 ilde Hazine’ye ait 25 parsel, 2634 sayılı Turizmi Teşvik kanunu ile Kamu Taşınmazlarının Turizm Yatırımlarına Tahsisi Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak, üzerine turizm amaçlı yatırım yapmak üzere girişimcilere tahsis edilecek.

KAYAK MERKEZİ’NE 300 YATAKLI OTEL

Bu kapsamda, Tavas’ın Nikfer Mahallesi’ndeki Bozdağ Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi’nde yer alan 1 nolu özel parselin 3, 4 veya 5 yıldızlı 300 yataklı otel yapılmak üzere girişimcilere tahsisi sağlanacak.

BAŞVURULAR OCAK AYINDA YAPILACAK

Haberin DevamıReklam

Tahsisten yararlanmak isteyen girişimcilerin 31 Ocak 2023 tarihine kadar istenilen bilgi ve belgeleri Kültür ve Turizm Bakanlığına teslim etmeleri gerekiyor.

Birden fazla başvuru yapılması durumunda başvuruları yeterli görülen girişimciler arasında bakanlıkça belirlenecek usul ve esaslara göre sosyal ve teknik altyapıya katılım amaçlı müzakere yapılacak.

Tek başvuru yapılması durumunda ise, girişimciden yapının özelliğine göre müzakere komisyonunca belirlenecek tutarda sosyal ve teknik altyapıya katılım payı istenebilecek.

Tahsis şartnamesine 5 Ocak 2023’ten itibaren bakanlığı www.ktb.gov.tr internet adresinden erişilebilecek.