04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Kale’deki yangında 100 hektar orman kül...

Kale’deki yangında 100 hektar orman kül oldu

Haber Merkezi - 10 Eylül 2022 Cumartesi - 15:53 Kale’deki yangında 100 hektar orman kül oldu

Denizli’nin Kale ilçesinde çıkan yangındaki acı tablo ortaya çıktı. Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya, yangında 100 hektar alanın zarar gördüğünü açıkladı.

A- A+

Denizli ile Muğla il sınırındaki Muslugüme Mahallesi yakınlarında dün saat 14.48’de çıkan ve hızla genişleyen yangın söndürüldü ama geriye kapkara bir tablo kaldı.

Gece boyunca devam eden ve sabah saatlerinde kontrol altına alınan yangın bölgesinden gelen fotoğraf ve görüntüler, alevlerin yarattığı dehşeti gözler önüne serdi.

DENİZLİ ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ’NÜN AÇIKLAMASI

Haberin DevamıReklam

Denizli Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya, yangının Kale’nin Muslugüme ile Menteşe’nin Esençay mahalleleri arasındaki ormanlık alanda etkili olduğunu belirtti.

Çetinkaya, yangınla ilgili “Rüzgarın da etkisiyle yayılan yangını sabahın ilk ışıklarıyla birlikte ekiplerimizin yoğun mücadelesiyle çok şükür söndürdük. Yaklaşık 100 hektarlık bir orman alanı zarar gördü” açıklamasını yaptı.

11 HELİKOPTER, 5 UÇAK ÇALIŞMALARA KATILDI

Öte yandan yangın söndürme çalışmalarında 11 helikopter ve 5 uçağın yanı sıra, Muğla ve Denizli Orman Bölge müdürlüklerine bağlı çok sayıda personelin görev yaptığı, Denizli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, jandarma ve vatandaşların da çalışmalara destek verdiği ifade edildi.