Belediyeye işçi alacakları gerekçe gösterilerek haciz yapıldı – D20Haber
16.07.2024, Salı
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Belediyeye işçi alacakları gerekçe gösterilerek haciz...

Belediyeye işçi alacakları gerekçe gösterilerek haciz yapıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 4 Temmuz 2024 Perşembe - 12:21Güncelleme: 4 Temmuz 2024 Perşembe - 12:22
Belediyeye işçi alacakları gerekçe gösterilerek haciz yapıldı

Denizli’nin Güney ilçesinde, işçi alacakları gerekçe gösterilerek belediyeye haciz uygulandı. Güney Belediyesinin banka hesapları ile bir minibüse haciz konulduğu bildirildi. CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Ali Eraydın, yaşananlara “Benim seçimi kazanmamın akabinde çıkarılan işçilerin üzerinden avukatların ve arabulucunun kimler olduğunu, ne kadar kazanç elde ettiğini, belediyeyi nasıl borçlandırdığını açıklayacak mısın?” açıklamasıyla tepki gösterdi.

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Güney Belediye Başkanlığı AK Parti’den CHP’ye geçti. Ancak, AK Partili Başkan Halil Ayhan döneminden kalan borçlar, belediyeyi mali açısından darboğaza sokmuş durumda. Son gelişme işten çıkarılan işçi alacakları ile ilgili yaşandı ve belediyenin banka hesapları ile ilçe içindeki ulaşımda kullanılan minibüsüne haciz konulduğu bildirildi.

Haciz işlemiyle ilgili görüştüğümüz Güney’in CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Ali Eraydın, AK Partili Halil Ayhan’ın seçimi kazanamayacağını anladığında kendisine yakın işçilerin tazminat almalarını sağlamak için işten çıkardığını söyledi.

Eraydın, arabuluculuk ve avukatlık giderleriyle birlikte belediyeye 5,5 milyon lira borç çıkarıldığını belirterek, “Nisan ayının 16’sı veya 17’sinde ödeme tebligatı yapıldı. Ödeme imkanı olmadığı gibi o günden bu güne borç miktarı daha da arttı. Bu işlemle ilgili olarak da ilçe içinde vatandaşların taşınmasında kullanılan belediyeye ait minibüs haczedildi” dedi.

SOSYAL MEDYADAN SORULAR SORDU

Eraydın, gelişmelerle ilgili sosyal medya hesabından da açıklama yaparak, eski başkan Ayhan’a sorular yöneltti. Açıklama şöyle:

Haberin DevamıReklam
● Benim seçimi kazanmamın akabinde çıkarılan işçilerin üzerinden avukatların ve arabulucunun kimler olduğunu ne kadar kazanç elde ettiğini belediyeyi nasıl borçlandırdığını açıklayacak mısın?

● Seçimden iki gün önce kesilmiş ve ödemesi yapılmış olan 1500 adet Türk Bayrağını nerede olduğunu yoksa da neden ödeme yapıldığını açıklayacak mısın?

● Belediyeden ödenmiş olan bez torbaların nerede hangi amaçla kullanıldığını açıklayacak mısın?

● Ges projesiyle ilgili kullanılmış olan kredinin vadesiz mevduat hesapta bekletip belediyeyi kaç milyon ₺ borçlandırdığını açıklayacak mısın?

● İmarsız alanda su aboneliğinde sorumluluğun kime ait olduğunu bunu bilerek abonelik aldığını, daha sonra yolu kendi isteğine göre neden kazdığını açıklayacak mısın?

● Garajdan satılan 3500kg hurdanın nasıl 500000₺ yaptığını (ki yerine çöp kazanı için varil alınmıştır.) açıklayacak mısın?
● Bu saydıklarımın tamamı belgeli olarak belediyemizde mevcuttur. Görmek isteyen herkese kapılarımız açıktır.