04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Bölükbaşı: Hakim ve savcı olmak hiç...

Bölükbaşı: Hakim ve savcı olmak hiç kolay değil

Haber Merkezi - 1 Eylül 2022 Perşembe - 14:06 Bölükbaşı: Hakim ve savcı olmak hiç kolay değil

Denizli’de yeni adli yıl düzenlenen törenle başladı. Törende konuşan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı, hakim ve savcı olmanın hiç kolay olmadığını belirtti.

A- A+

Adli yılın başlaması dolayısıyla düzenlenen tören valilik önünde yapıldı. Törene Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı, Vergi Mahkemesi Başkanı Ersin Körpınar ve Baro Başkanı Adnan Demirdöğer, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Bulut, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ile yargı mensupları ve avukatlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan törende konuşan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Bölükbaşı, konuşmasında yeni adli yılın tüm yargı teşkilatına hayırlı olmasını diledi.

Haberin DevamıReklam

Hakim ve savcı olmanın hiç kolay olmadığını, sorumluluklarının farkında olduklarını ifade eden Bölükbaşı, “Hiç kolay bir iş yükü altında değiliz. Binlerce dosyaya bakan hakim ve savcı meslektaşlarımız var. Bunlar bahane değil, tabii ki bunları çözmesi gereken yine bu devlet. Bu çözüm yöntemlerini de bulacaklar ve çözülecek. Biz hakim ve savcı olarak çok beklenti içine girmeyiz, istemeyiz de” diye konuştu.