Büyükşehir Belediyesi yardımları Horoz Kart ile yapılacak – D20Haber
20.05.2024, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Büyükşehir Belediyesi yardımları Horoz Kart ile...

Büyükşehir Belediyesi yardımları Horoz Kart ile yapılacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Mayıs 2024 Cumartesi - 11:20Güncelleme: 11 Mayıs 2024 Cumartesi - 11:20
Büyükşehir Belediyesi yardımları Horoz Kart ile yapılacak

Denizli Büyükşehir Belediyesince (DBB) ihtiyaç sahiplerine yardımlar “Horoz Kart” ile yapılacak. Bu konuda banka protokolü imzalanması için DBB Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’na yetki verilecek.

DBB Meclisi, 14 Mayıs Salı günü saat 14.00’te 41 maddelik gündemle toplanacak. Toplantının öne çıkan gündem maddeleri ise sosyal yardımlar, emeklilere ve doğum yapanlara nakdi yardımda bulunulması ile 2023 yılı kesin hesaplarının görüşülmesi olacak.

YARDIMLAR İÇİN HOROZ KART

DBB Sosyal Yardım Yönetmeliği kapsamında kurulan Sosyal Yardım Değerlendirme Kurulu tarafından yardımda bulunulması uygun görülen vatandaşlara ödemelerin Denizli Büyükşehir Belediyesi Horoz Kart ile yapılması, bununla ilgili banka protokolü imzalanması için DBB Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’na yetki verilmesine ilişkin Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığınca sunulan yazı mecliste ele alınacak.

EMEKLİLERE VE DOĞUM YAPANLARA YARDIM

Haberin DevamıReklam
Yardımla ilgili bir başka gündem maddesi, emekliler ile doğum yapanları kapsıyor. CHP Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Osman Bartal, emeklilere ve doğum yapanlara verilecek nakdi yardımın esas ve usullerinin görüşülmesi ile buna ilişkin yönetmeliklerde yapılacak değişikliklerin ele alınması konusunda meclisin nisan ayı toplantısında önerge sunmuştu. Plan ve Bütçe ile Hukuk komisyonlarında incelenen önerge, mecliste karara bağlanacak.

KESİN HESAP GÖRÜŞÜLECEK

DBB 2023 yılı Kesin Hesabı, İdare Taşınır Mal Yönetimi Ayrıntılı Hesap Cetveli ile İdare Taşınır Mal Yönetim Hesabı İcmal Cetvelleri de bu toplantıda görüşülecek.

BİRLİKLERE SEÇİM

Tarihi Kentler Birliği, Sağlıklı Kentler Birliği, Enerji Kentleri Birliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Ege Belediyeler Birliği, Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği ve Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliğinde DBB’yi temsil edecek üyeler seçilecek.