DBB Hayvan Barınağı aracı ile köpeğe uyuşturucu iğne atılmasına tepki – D20Haber
23.05.2024, Perşembe
19 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. DBB Hayvan Barınağı aracı ile köpeğe...

DBB Hayvan Barınağı aracı ile köpeğe uyuşturucu iğne atılmasına tepki

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Mayıs 2024 Cuma - 15:02Güncelleme: 3 Mayıs 2024 Cuma - 15:03
DBB Hayvan Barınağı aracı ile köpeğe uyuşturucu iğne atılmasına tepki

Denizli Büyükşehir Belediyesi (DBB) Sokak Hayvanları Hayvan Barınağına ait bir araçla sokakta dolaşan köpeğe uyuşturucu içeren iğne atılması, ardından hareketsiz kalan köpeğin orada bırakılması tepkilere yol açtı.

DBB’nin Hayvan Barınağının örnek bir tesis olduğu sıkça vurgulansa da birkaç gün önce yaşanan olay “bu ne”dedirtti. Hayvanseverler, sokaktaki bir köpeğe uyuşturucu iğne atılmasına ve herhangi bir müdahalede bulunmadan olduğu yere bırakılmasını kınadı.

 

İddiaya göre, Pamukkale’nin Cumhuriyet Mahallesi’nde DBB’ye ait Sokak Hayvanları Barınma Merkezine ait bir araçla gelen görevliler, aşağıya inmeden uyuşturucu iğne attı. Bu anlar bir konuta ait güvenlik kemarası tarafından kaydedildi.

Yine kamera kayıtlarına göre, atılan uyuşturucu iğneden etkilenen ve kulağında küpe bulunduğu bildirilen köpek, bir süre sonra hareketsiz kalıyor. Görevliler, köpeği almak yerine bulunduğu yerde bırakıp uzaklaşıyor.

Haberin DevamıReklam
Denizli Hayvan Dostları Derneği Başkanı Bülent Gökçe, personelin iğne atılan köpeği bırakıp gitmesini eleştirerek, “Araç içinden köpeğin önünü kesilerek uyuşturucu iğne atılıyor. Hekim ya da teknisyen olmadan bu iğne kullanılamaz. Dozajı son derece önemlidir. Hayvanın ölümüne neden olabilir. Ekip bu hayvanı almadan gidiyor. Hayvan yolun ortasında kalabilirdi. Aşırı dozdan ölme ihtimali var. Ayrıca uyuşuk vaziyette olduğu için araç altında kalabilir. Hayvanı uyandırmadan gidemezler. Bu yapılanları kabul etmiyoruz” dedi.

Sokak hayvanların toplu gömüldüğü iddialarının kendilerine ulaştığını kaydeden Gökçe, şubat ayı sonunda çöp araçları aracılığı ile çöp döküm sahasına toplu köpek cesetleri atıldığını, bu konuda Denizli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.