04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Denizli Bakkallar Odası Başkanı Tüzen: Ekmek...

Denizli Bakkallar Odası Başkanı Tüzen: Ekmek ucuz, Halk Ekmek’ten vazgeçin

Haber Merkezi - 19 Ağustos 2022 Cuma - 11:50 Denizli Bakkallar Odası Başkanı Tüzen: Ekmek ucuz, Halk Ekmek’ten vazgeçin

Denizli Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Erol Tüzen, Denizli’de ekmeğin ucuz olduğunu savunarak, Merkezefendi Belediyesini “Halk Ekmek” projesinden vazgeçmeye çağırdı. Tüzen, “Temel gıda maddeleri pahalı o zaman market de açın” ifadesini de kullandı.

A- A+

Denizli Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Erol Tüzen, Merkezefendi Belediyesinin açacağı Halk Ekmek büfelerinin bakkal esnafının sonunu hazırlayacağını öne sürdü. Bu konudaki önerisini dile getiren Tüzen şunları kaydetti:

“HALK EKMEK, BAKKAL ESNAFININ SONUNU GETİRİR”

“Teklifimiz açık ve net. Belediyeniz sınırları içerisindeki gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit ediniz ve ücretsiz veriniz, hiç sorun değil. Ancak siz Halk Ekmek büfelerinde fırıncıdan ekmek alıp, alış fiyatından sattığınız taktirde bizim bakkallarımızın sonu olur. Bu uygulamanızdan sadece ihtiyaç sahipleri yararlansa sorun değil ama isteyen gidip buradan alacaktır. Bunu da engelleme şansınız yoktur. Diyorsunuz ki 11 büfe ve her büfede bin ekmek, toplamda 11 bin ekmek satılacak, bir kişiye 4 ekmekten fazla verilmeyecek. Yani 2 bin 750 aileye ulaşacaksınız. bunun aile başına sağlayıcı destek aylık 120 TL olacaktır. Geliniz bunu maddi yardım olarak veriniz. Kaldı ki bir aileden 2 kişi ekmek almaya gelirse bin 375 aileye ulaşmış olacaksınız.”

“BÜYÜKŞEHİR VE PAMUKKALE BELEDİYELERİ DE HALK EKMEK AÇARSA”

Haberin DevamıReklam

Zincir marketler nedeniyle bakkal esnafını yeterince sıkıntı çektiğini belirten Tüzen, “Bu Halk Ekmek büfelerini Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Avni Örki de açarsa biz Bakkallar ne oluruz?” diye sordu.

“DENİZLİ’DE EKMEK UCUZ”

Bakkallar ve fırıncı sayısının 2 bin 500 kişi olduğunu, eş ve çocuklarla birlikte 10 bin kişilik bir aileyi oluşturduklarını kaydeden Tüzen, “Ekmek fiyatı en ucuz iller arasındayız. Ekmek fiyatı zaten ucuz. Bir bardak çayın 5 TL olduğu yerde bir ekmek 4 TL pahalı mıdır? Sayın Şeniz Doğan Başkanım 1 litre çiçek yağı 45 TL, 1 Kilo şeker 27,5 TL, 1 kilo çay 85 TL, 1 kilo un 12,5 TL, 1 kilo pirinç 30 TL, 1 kilo kuru fasulye 30 TL, 1 kilo nohut 35 TL, 500 gram makarna 9,5 TL. Bu ürünler de temel ihtiyaç, bunlar gerçekten pahalı. Gelin o zaman halk market de açınız. Meyve sebze de pahalı, halk manav da açınız. Sigara, alkol de pahalı halk tekel de açınız” ifadelerini kullandı.

Geçmiş yıllarda Denizli Belediyesinin market uygulaması yaptığını ve zarar nedeniyle kapatıldığını belirten Tüzen, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a “Zincir marketler bizleri yeterince eziyor. Bir darbede siz vurmayınız. Bizleri kepenk kapatmak zorunda bırakmayınız” çağrısında bulundu.