02.10.2022, Pazar
21 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Denizli-Aydın karayolunda trafiğe otoyol düzenlemesi

Denizli-Aydın karayolunda trafiğe otoyol düzenlemesi

Haber Merkezi - 25 Ağustos 2022 Perşembe - 15:42 Denizli-Aydın karayolunda trafiğe otoyol düzenlemesi

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Komisyonu, Denizli-Aydın karayolunda otoyol çalışmaları nedeniyle trafik akışını düzenleyecek bir dizi karar aldı.

A- A+

UKOME Komisyonu, devam eden Aydın-Denizli otoyolu inşaatında, yol kesişmeleri ve üst geçit köprüleri yapımı çalışmaları sırasında trafik akışını düzenlemek üzere yıl sonuna kadar uygulanacak kararlar aldı.

Konuyla ilgili açıklamada, Aydın – Denizli karayolunun Kumkısık Kavşağı’ndan, Denizli yönüne doğru 2’nci kilometrede Aydın – Denizli otoyolu mevcut yol kesişiminde üst geçit köprü imalatına başlanacağı belirtilerek, şu bilgilendirme yapıldı:

●31 Aralık 2022’ye kadar, Aydın-Denizli karayolunun Kumkısık Kavşak Köprüsü, Hacıeyüplü Kavşağı ve Menderes Bulvarı trafik işaretleme projeleri kapsamında, belirtilen güzergahlarda trafik işaretlemesi standartlara uygun olarak levhalandırılacak.

Haberin DevamıReklam

●Gece çalışmasında flaşlı ışık veren lambalar ve flaşörler yerleştirilecek.

●Şerit aktarımlarında ve kaplamadaki daralmalarda, taşıt yolu kenarlarında trafik konileri ile trafik yaklaşım levhaları birlikte kullanılacak.

●Kumkısık Mahallesi ve güzergah üzerinde bulunan iş yerlerine ulaşımı sağlayacak , bölge halkını mağdur etmeyecek alternatif güzergahlar oluşturulacak.

●Alternatif güzergah üzerinde yönlendirme, bilgi ve trafik levhaları olacak.