Denizli Adliyesinde mübaşire saldırı – D20Haber
21.04.2024, Pazar
9 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Denizli Adliyesinde mübaşire saldırı

Denizli Adliyesinde mübaşire saldırı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 19 Ocak 2023 Perşembe - 18:57Güncelleme: 19 Ocak 2023 Perşembe - 18:57
Denizli Adliyesinde mübaşire saldırı

Denizli Adliyesinde görev yapan mübaşire, duruşma salonunu çıkışında saldırıda bulunuldu. Olayı kınayan Türk Büro-Sen Denizli 2 Nolu Şube Başkanı Fatih Kale, kamu personeline yönelik şiddetin çözülmesi gereken temel sorunlardan birisi olduğunu belirtti.

Denizli Adliyesi 17. Asliye Ceza Mahkemesinde görevli mübaşir Kemal Yörük, duruşma sonrasında önce sözlü daha sonra fiziki saldırıya uğradı. Saldırıda mübaşir Yörük yaralandı.

Olaya adliye personeli tepki gösterirken, Türk Büro-Sen Denizli 2 Nolu Şube Başkanı Fatih Kale, adliye binası önünde açıklamada bulundu. Olayı kınayan ve gerçekleştirenler hakkında yapılacak işlemlerin takipçisi olacaklarını belirten Kale, şunları kaydetti:

“Öncelikle şu hususun bilinmesini istiyoruz: Fedakarca ve cefakarca görev yapan memurlarımıza yapılan şiddet girişimi devlete yapılmıştır. Devlete el kaldırmak kimin haddinedir? Türkiye’de kamu çalışanlarına yönelik şiddet çözülmesi gereken temel meselelerden biridir. Bugün artık kamu çalışanları can güvenliklerinden yoksun bir şekilde hizmet üretmektedirler. Herkes evine akşam sağ salim gidebileceğinden endişelidir. Şiddet; ağır darp, bıçaklama ve silahlı saldırı gibi ölümle sonuçlanabilecek bir seviyeye çıkmıştır. Kısacası kamu çalışanlarının hayatı her dakika tehlike altındadır.

Bunun için şiddete acil çözümler ve ağır yaptırımlar gereklidir. Çünkü şiddet durmak bir yana artarak devam etmesindeki en önemli neden etkin ve caydırıcı tedbirlerin hayata geçmemesidir. Zor şartlar altında canı pahasına büyük özveri ile çalışan fedakar mübaşire karşı yapılan bu elim saldırıyı kınıyoruz.

Çirkin saldırıda yaralanan üyemiz mübaşir arkadaşımıza geçmiş olsun diyor, bu olaylara sebep olanlar hakkında, yetkili makamlar tarafından gerekli işlemlerin yapılmasını ve konunun takipçisi olduğumuzu ifade ediyoruz.”