Çavuşoğlu: Teleferikten rakam verdi, ‘suç duyurusu’ dedi – D20Haber
12.07.2024, Cuma
23 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Çavuşoğlu: Teleferikten rakam verdi, ‘suç duyurusu’...

Çavuşoğlu: Teleferikten rakam verdi, ‘suç duyurusu’ dedi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Haziran 2024 Pazar - 18:38Güncelleme: 23 Haziran 2024 Pazar - 18:38
Çavuşoğlu: Teleferikten rakam verdi, ‘suç duyurusu’ dedi

Denizli Büyükşehir belediye (DBB) Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, kendisinden önceki dönemle ilgili “Her şeyin altına imza atacak adam bulmuşlar, sadece teleferikte 30 milyon lira fark var” diyerek, sorumlular hakkında yarın veya salı günü suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

CHP Denizli İl Danışma Kurulu Toplantısı, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Belediye başkanları, ilçe başkanları, gençlik ve kadın kolları başkanları ile partililerin katıldığı toplantıda konuşan DBB Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, geçmiş dönem yönetimiyle ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Yapılanın yapanın yanına kar kalmayacağını vurgulayan Çavuşoğlu, ranta dayalı imar planı değişiklikleri yapıldığını söyleyerek, bu yolla neler elde edildiğini tek tek ortaya çıkarıp gereken hukuki takibin başlatılacağını belirtti.

“BELEDİYENİN İÇİNDEN GEÇMİŞLER”

Yakalanmama üzerine bir düzenin kurulduğunu kaydeden Çavuşoğlu, “Öyle bir düzen kurmuşlar ki yakalayamıyorsun. Adamı her şeyiyle biliyorsun, içinden geçmiş belediyenin. Bütün imkanlarını kendilerine seferber etmişler, hepsini biliyorsun. Ama her şeyin altına imza atacak adam bulmuşlar, kılıfına uydurmuşlar. Onların bu yaptıklarını yanlarına bırakmamak için emin olun işi gücü bıraktık bunları bulmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“TELEFERİKTE 30 MİLYON TL FARK VAR”

Sürecin takipçisi olmayı sürdüreceklerini ifade eden Çavuşoğlu, “Adamlar turnikeyi başka çalıştırmışlar, parayı başka. Mühürlü torba diye bir sistem bulmuşlar. Bu torbalarla beraber gayrimeşru para taşımışlar. Şimdi parça parça bunları tespit ediyoruz. Şimdi öyle bir şey ki elinizde dayanacak bir hukuksal zemin bulamazsanız yapacağınız şeyler boşa gideceği için, hukuksal bir zemine oturtabilmek için bir çaba içerisindeyiz. İlk suç duyurumuzu salı günü itibarıyla yapmış olacağız. Teleferikte resmiyette gösterdikleri tahsilat ile gayrimeşru bilgisayara kaydettiklerini tespit ettik. İkisi arasında bugünkü parayla yaklaşık 30 milyon TL fark var. Bunları zamanla yavaş yavaş tespit edeceğiz bulacağız” dedi.

Haberin DevamıReklam
“MEZARA GİRDİĞİNDE BİLE KURTULAMAYACAK”

Peşine düştüklerinin iş yeri devrine çalıştığını anlatan Çavuşoğlu, “Zabıta arkadaşlar doğal olarak denetim yapıyor, imardaki arkadaşlar da denetim yapıyor. Tutulacak hiçbir yeri yok. Her şeyi yasa dışı. Sayın ilçe belediye başkanımızla beraber herhalde o süreci de en kısa sürede tamamlayacağız. Çünkü onların tamamı fakirin, fukaranın, garibin, yetimin hakkının olduğu yerler. O hak kimin üstündeyse gittiği yere kadar kovalayacağız. Mezarın içine girdiğinde bile kurtulamayacak. İki tane isim var. O isimlerle ilgili iş yerlerini devretmeye çalışıyorlarmış, yerlerini satmaya çalışıyorlarmış. Buradan açık çağrıda bulunuyorum: O yerleri alan arkadaşlar o yerleri de takibe devam edeceğimizi bilsinler. Yani malı sattık, kurtulduk yok. Kimse almasın” diye konuştu.

“DUBAİ’YE GİTSE DE BULURUZ”

Kendilerine dokunulmayacağını düşünenlere dokunacaklarını belirten Çavuşoğlu, “Tostçu dükkanından çıkıp da Denizli’de bir sürü mağazaya sahip olabilenlerin o paraları nasıl elde ettiklerini de tek tek takip edeceğiz. Bugün iktidar gücüyle kendilerinin bazı yerlerde dokunulmayacağını düşünen insanlar ancak bu ülkeyi terk ederse kurtulabilecekler. İçlerinden bir tanesi Dubai’ye gitme hayalleri kuruyormuş. Emin olun Dubai’de de onu buluruz” dedi.