25.03.2023, Cumartesi
9 °C / 22 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Erdoğan: Aday çıkaramıyorlar, adaylığımıza çamur atıyorlar

Erdoğan: Aday çıkaramıyorlar, adaylığımıza çamur atıyorlar

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Ocak 2023 Cumartesi - 16:55Güncelleme: 28 Ocak 2023 Cumartesi - 17:17
Erdoğan: Aday çıkaramıyorlar, adaylığımıza çamur atıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli’deki toplu açılış töreninde Altılı Masa’yı hedef alarak, “Aday çıkaramıyorlar, adaylığımıza çamur atıyorlar. Bir yılda bir aday çıkarmayı başaramayanlar, kendi sünepeliklerinin üzerini örtmek için şimdi istikameti başka tarafa çevirdiler” ifadelerini kullandı.

Yapımı tamamlanan Honaz Tüneli ve çevre Yolu ile birlikte 232 tesis için toplu açılış töreni düzenlendi. 29 Ekim Bulvarı’ndaki törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Dışişleri Bakanı Bevlüt Çavuşoğlu, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu da katıldı.

Saat 13.00’te başlayacağı açıklanan toplu açılış töreni yaklaşık 2,5 saat gecikmeyle başladı. Alanda toplananları selamlayan Erdoğan, yaklaşık 3,5 yıl aradan sonra Denizli’ye geldiğini belirtti. Erdoğan’ın konuşmasında öne çıkanlar şöyle:

“DENİZLİ BİZİ, BİZ DENİZLİ’Yİ ÖZLEMİŞİZ”

● Üçbuçuk yıl aradan sonra yarenimiz, yol arkadaşımız Denizli’deyiz. Denizli’yi özlemişiz. Yol boyunca baktım ki Denizli’de bizi özlemiş. Şehre ayak bastığımızdan itibaren gösterdiğiniz muhabbet sizlerin de bizi özlediğini gösteriyor.

● Denizli’ye son gelişimde sizlerle sohbet ederken Pensilvanya ve Kandil destekli 4’lü çeteden bahsetmiştik. Baktılar 4 yetmiyor sayıyı altıya çıkarıp bir masa kurdular. Masayı kurdular ama masadan bir türlü aday çıkartamıyorlar. Baktılar kendileri masadan aday çıkartamıyorlar, bu defa bizim adaylığımıza çamur atmaya başladılar. ‘Halbuki aylardır siyaset er meydanıdır, biz adayız karşımıza kimi çıkartacaksanız çıkartın, söyleyin de milletin huzurunda, er meydanında yarışalım’ dedik.

ALTILI MASA İÇİN “SÜNEPELİK” İFADESİ

● Bir yılda bir aday çıkarmayı başaramayanlar kendi sünepeliklerinin üzerini örtmek için şimdi istikameti başka tarafa çevirdiler. Bunca zamandır bizim adaylığımıza karşı çıkmak akıllarına gelmemiş, hep seçim sandığını işaret etmişlerdi. Eee? 4,5 yıldır Cumhurbaşkanıyız. Öncesi var, aklınız neredeydi ya? Niye şimdiye kadar bunları söylemediniz?

“ANAYASA TEREDDÜTE, TARTIŞMAYA AÇIK BIRAKMAYACAK KADAR AÇIK”

● Milletimizin takdiri ile 2017 yılında kabul edilen Anayasa değişikliği en küçük bir tereddüte, en küçük bir tartışmaya açık bırakmayacak kadar açıktır.

● Türkiye 2018 seçimleriyle birlikte yeni bir yönetim sistemine geçti. Yani bu bakımdan kronometreyi sıfırladı. Hukuken de fiilen de 2018’de seçilen Cumhurbaşkanı yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanıdır. Siyasi geleneğimizde kabul gören bir kavram olduğu için yeni sistemdeki devlet başkanının sıfatını cumhurbaşkanı olarak muhafaza ettik.

“DIŞ DESTEKLİ SİYASET MÜHENDİSLİĞİNE ‘YETER’ DİYORUZ”

● Esasen bugüne kadar da 3-5 medya şovmeni hariç yeni yönetim sisteminin ilk cumhurbaşkanı olduğumuza dair hiçbir itiraz yapamadılar. Altılı masadakiler bir yıl sonra nasıl olduysa bir anda aydınlanma yaşamışlar. Şimdi de seçim günüyle ilgili kaos senaryolarına sarılmaları kaybetme korkusunun bir kez daha yüreklerini sardığını gösteriyor. Halbuki korkmalarına hiç gerek yok. Biz milli iradenin üstünlüğü dışında bir yol ve yöntem kabul etmedik.

Haberin DevamıReklam

● Tarihleri darbeyle, vesayetle, krizle, ayak oyunlarıyla dolu olanlar milli iradenin işine akıl erdirmekte zorlanıyorlar. Bir de utanmadan ‘Yeter Söz Milletindir’ afişi asıyorlar. Rahmetli Menderes, bu sözü onların ağababalarına karşı söyleyerek milletin gönlüne yürümüştür. Menderes, dün parti faşizmine ‘yeter’ demişti. Biz de bugün küresel vesayet odaklarının desteğiyle aynı faşizmi tekrar hortlatma peşinde koşanlara ‘yeter’ diyoruz. Menderes, dün milli iradeyi hiçe sayarak masa başında ülkenin siyasi ve ekonomik kaynaklarını sömürülmesine, baskı ve zulme ne demişti? ‘Yeter’ demişti. Biz de bugün milli iradenin tercihleri yerine Altılı Masa’nın etrafında çevrilip dış destekli siyaset mühendisliğine soyunanlara ‘yeter’ diyoruz.

“MASA VESAYETİNİ SANDIĞA GÖMECEĞİZ”

● Milletin iradesinden umudu kesenler, ne yapıyor? Masanın iradesinden medet umuyor. Vah zavallılar vah, ne olacak sizin haliniz? Yazık, yazık hem de çok yazık.

● Dün askeri ve sivil vesayet düzenine, darbe ve terör ihanetlerine nasıl son verdiysek inşallah 14 Mayıs’ta da masa vesayetini sandığa gömecek, ülkemizi uzaktan yönetme hevesinde olanları hüsrana uğratacağız.

● Altılı Masa’nın etrafında yer alanların hepsini toplayın, üstüne PKK’sından FETO’suna tüm terör örgütlerinin gizli açık uzantılarını koyun. Yetmezse buna küresel medyasından eski istihbaratçı ve siyasetçi bozuntularına kadar emperyalistlerin sözcülerini de ekleyin. Daha da eksik kalırsa paşa gönlünüz kimi istiyorsa onu da getirin. Bakalım hepsi birden milli iradenin gücünün karşısında bunlar ne ifade edecek?

● Kardeşlerim, bunların tamamı bir araya gelse geçtiğimiz 20 yılda ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetlerin Türkiye Yüzyılı vizyonunun yanında ne ifade eder?

MİTİNG ALANINDAKİ SAYIYI 80 BİN OLARAK AÇIKLADI

● Tabii yol boyu, cadde boyu Denizli bugün bambaşka. Onlardan izin alarak buraya kadar geldik. Bugün rahmet de vardı, yağmur da vardı ama buna rağmen siz şu meydanı doldurdunuz. sordum, resmi rakam ne? Resmi rakam 80 bin. Yol boyu olanları söylemiyorum, sadece burayı söylüyorum.

 

“İÇİ BOŞ TENEKEDEN İBARET”

● Şimdi istiklal ve istikbal mücadelemizde Türkiye Yüzyılı iradesinin karşısında rakamın sonuna sıfırlar gibidir bunlar. Hiçbiri de karşımızda Altılı Masa’nın kıfayetsizliğini, beceriksizliğini, içi boş tenekeden ibaret olduğu gerçeğini değiştirmeye kafi gelmez. Bırakın bu eski Türkiye oyunlarını da meydana çıkın meydana., zaman kaybediyorsunuz. Bırakın bu tek parti faşizmi özentisini, dalaveresini sandığa gelin sandığa. Küresel emperyalizmin vesayet aracı olmaktan vazgeçin de millete gidin millete.

● Meclisi kilitlemeye, devre dışı bırakmaya çalıştınız, yapamadınız. FETO’cuların kumpaslarına alet oldunuz, başaramadınız. PKK’nın çukur eylemlerine umut bağladınız, hüsrana uğradınız. Güney sınırlarımızdaki karmaşadan bir şey çıkar mı diye beklediniz o da olmadı. En son ekonomik tetikçilerin faiz, kur, enflasyon operasyonlarından medet umdunuz, hamd olsun o badireyi de atlattık. Amerika’sından Avrupa’sına kadar, ülkemizin siyasi ve ekonomik etki alanını genişletmesinden rahatsızlık duyanların gözlerine bakıyorsunuz ama oradan da bir şey bulamıyorsunuz. Tüm bu süreçte bakmadıkları tek yer milletin gönlüydü, milletin gözüydü, milletin beklentisiydi. Biz hep milletimizle birlikte yol yürüdük.

“35 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPILDI”

Son 20 yılda Denizli’ye 35 milyar liralık kamu yatırımı yapıldığını sözlerine ekleyen Erdoğan, daha sonra Honaz Tüneli ile birlikte 232 tesisin açılışın yaptı ve TOKİ konut kurasında hak sahibi olan vatandaşlara anahtarlarını teslim etti.

Fotoğraflar: AA