15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Avdan linyit sahasında...

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Avdan linyit sahasında acele kamulaştırma

Haber Merkezi - 14 Ocak 2022 Cuma - 09:58 Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Avdan linyit sahasında acele kamulaştırma

Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Avdan Mahallesi’nde, Cumhurbaşkanlığı kararıyla linyit madeni sahasının genişletilmesi için acele kamulaştırma yapılacak. Avdan, daha önce termik santral ve açık kömür işletmeciliği projeleriyle kamuoyunun gündemine gelmişti.

A- A+

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında, Tavas’ın Avdan Mahallesi’nde 564 parselden oluşan 3 milyon 764 bin 623 metrekare alanın acele kamulaştırılmasına ilişkin karar yayımlandı.

Haberin DevamıReklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan kararda, “Denizli ili Tavas ilçesinde S:61796 ve S:200808574 numaralı IV. grup maden (linyit) işletme ruhsatlı sahalarda, ruhsatlara konu maden üretimine devam edebilmesi için ihtiyaç duyulan ekli listedeki taşınmazların Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından acele kararlaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunu’nun 27. maddesi gereğince karar verilmiştir” denildi.

Avdan Mahallesi, önce termik santral kurulmasıyla gündeme gelmiş, tepkiler üzerine santral projesi askıya alınmış, geçen yıl da “Açık Kömür İşletmeciliği Kapasite Artış Projesi” çalışmaları tartışma yaratmıştı.