Çiçekçiler, Sevgililer Günü’nü bekliyor: Tek gülün fiyatı 150 TL – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
9 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Çiçekçiler, Sevgililer Günü’nü bekliyor: Tek gülün...

Çiçekçiler, Sevgililer Günü’nü bekliyor: Tek gülün fiyatı 150 TL

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 10 Şubat 2024 Cumartesi - 09:23Güncelleme: 10 Şubat 2024 Cumartesi - 09:26
Çiçekçiler, Sevgililer Günü’nü bekliyor: Tek gülün fiyatı 150 TL

Sevgililer Günü’ne kısa bir süre kala çiçekçiler, her müşterinin ihtiyacına yanıt verebilecek şekilde hazırlığa koyuldu. Ancak eşini, sevgilisini, nişanlısını gül ile selamlamak isteyenin cebi biraz yanacak. Çünkü tek gülün fiyatı 150 lira.

Çiçekçi esnafı, 14 Şubat Sevgililer Günü için hazırlıklarını yoğunlaştırırken, her zaman olduğu gibi bu yıl da en çok ilgiyi kırmızı güllerin görmesi bekleniyor.

Çiçekçinin kapısından içeriye girenlerin ihtiyacını karşılayabilmek üzere bu güne özel ülke içinde 40 TIR çiçeğin sevkiyatı yapıldı.

Bu dönemde, başta gül olmak üzere özellikle orkide, karanfil ve kazablankanın tercih ediliyor.

Fakat Sevgililer Günü’nde gülün yeri her zaman farklı ve genellikle gül tercih ediliyor. Bunun da anlamı sevgi, aşk. Özellikle kırmızı gül, o güne mahsus yoğun ilgi görüyor. Gülün diğer renklerine de talep var. Mesela pembe gül, ‘gönlüm sende’, sarı gül ‘sıcak sevgi’ anlamına geliyor.

Dükkanlarda 50 liradan 300 liraya kadar çiçek bulunabiliyor. Aralık 2023’te tek gülün fiyatı kalitesine göre 70 ile 150 lira arasındaydı.

İnternet üzerinden sipariş yerine kendilerinin tercih edilmesini öneren çiçekçiler, “Tazelik, dayanıklılık ve uygun fiyat açısından çiçek çiçekçiden alınmalı. Özel günlerde internet üzerinden yapılan siparişlere ilişkin çok şikayet alıyoruz. Özellikle internetten verilen siparişlerde ürün istenilen saatte adrese ulaşamayabiliyor. Bu durumda mağduriyet yaşanıyor ancak esnaf ürünü istenilen saatte ve kalitede adresine ulaştırıyor” ifadelerini kullandı.