Keysan’dan Zolan’a soru: Milletvekili gezisine araç ve personel tahsis ettiniz mi? – D20Haber
20.05.2024, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Keysan’dan Zolan’a soru: Milletvekili gezisine araç...

Keysan’dan Zolan’a soru: Milletvekili gezisine araç ve personel tahsis ettiniz mi?

A- A+
Engin ÜNAL / D20HABER
Yayınlanma: 18 Mart 2023 Cumartesi - 10:03Güncelleme: 19 Mart 2023 Pazar - 02:22
Keysan’dan Zolan’a soru: Milletvekili gezisine araç ve personel tahsis ettiniz mi?

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Himmet Keysan, AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın gezisini takip eden ekibin geçen hafta Babadağ’da geçirdiği kazayla ilgili Başkan Osman Zolan’a “Araç ve personel tahsis ettiniz mi?” diye sordu. Zolan, personel görevlendirmesi yapmadıklarını söylerken, araç tahsisine yanıt vermedi.

CHP Grup Başkanvekili Himmet Keysan, Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında gündem dışı söz alarak, 13 Mart Pazar günü Babadağ’da meydana gelen kazayla ilgili sorular sordu.

Geçtiğimiz pazar günü ,AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın Babadağ ilçesine gerçekleştirdiği programı takip için giden ve içerisinde Özkan’ın danışmanı ile basın ekibinin bulunduğu aracın kaza yaptığını anımsatan Keysan, daha sonra sorularını yöneltti.

“KAZA YAPAN ARAÇ, BÜYÜKŞEHİRİN KİRALADIĞI ARAÇ MI?”

Kazada yaralananlara geçmiş olsun dileklerini ileten Keysan, “Milletvekili danışmanın kolunun kırıldığı, fotoğrafçı Ebru Gözen’in elinde çatlak meydana geldiği, diğerlerinin yara almadan kazayı atlattığı bilgisi geldi. Kaza yapan araç, Denizli Büyükşehir belediyesi tarafından kiralanan bir araç mıdır?” diye sordu.

“EBRU GÖZEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONELİ Mİ?”

Haberin DevamıReklam
Ardından, “Kaza yapan araçta bulunan Ebru Gözen, Denizli Büyükşehir Belediyesinin personeli midir? Cahit Özkan’a Denizli ziyaretini takip için araç, görüntü ve fotoğraf çekimi yapılsın, haberleştirilsin diye personel mi tahsis edilmektedir?” sorusunu yöneltti.

DİĞER MİLLETVEKİLLERİNE DE ARAÇ TAHSİS EDİLİYOR MU?”

CHP Grup Başkanvekili Himmet Keysan, bir başka sorusunda “Bu tür tahsisleri diğer AK Parti milletvekillerine de yapıyor musunuz?” ifadesini kullandı.

ZOLAN’DAN YANIT

Büyükşehir belediye Başkanı Osman Zolan, Keysan’ın personel ile ilgili sorusuna yanıt verirken, araç tahsisi konusuna değinmedi. Zolan, “Bahsettiğiniz kazayla ilgili olarak bu arkadaşlarımızı görevlendirmiş değiliz. Biliyorsunuz pazar günü olan bir olay. Mesai saatleri içinde değil. Kendilerine resmi olarak görevlendirme veya bu işi yapacaksın şeklinde bir tasarrufumuz olmamıştır” dedi.

NE OLMUŞTU?

Babadağ’da 13 Mart Pazar günü meydana gelen kazada, Özkan’ın danışmanı Rafet Başak ile Büyükşehir Belediyesi personeli Ebru Gözen yaralanmıştı.