Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi ziyaretçilerini bekliyor – D20Haber
24.06.2024, Pazartesi
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi ziyaretçilerini bekliyor

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi ziyaretçilerini bekliyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Kasım 2023 Salı - 15:01Güncelleme: 28 Kasım 2023 Salı - 15:01
Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi ziyaretçilerini bekliyor

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Türkiye turu kapsamında Denizli’ye geldi. Mobil müze, Pamukkale travertenlerinin alt kısmında yer alan Kocaçukur Parkı’nda ziyarete açıldı.

İçerisinde Çanakkale Savaşı ile ilgili resimlerin, fotoğrafların ve çeşitli görsel materyallerin yer aldığı, ayrıca videoların gösterileceği Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Türkiye turu kapsamında Denizli’ye geldi. Çanakkale Cephesinden günümüze kalan çeşitli savaş objelerinin sergilendiği bir bölümün ve Çanakkale askerinin heykelinin de bulunduğu mobil müze, ziyaretçilerin Çanakkale ruhunu tıpkı o gündeymiş gibi yaşayabilmelerini sağlamak amacıyla projelendirildi.

Haberin DevamıReklam
Dış ses, ambiyans ve tasarımlar ile “Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale” ülküsüyle yola çıkan Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, bugün ve yarın (28-29 Kasım) 09.00-17.00 saatlerinde Pamukkale Kocaçukur Parkı’nda ziyarete açık olacak.

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi ile Çanakkale’ye henüz gitmemiş olan, bu şanlı zafere ve mirasa tanıklık edemeyenler için geliştirildi. Hedef kitle olarak 81 ilde gençleri öncelendi. Şehir meydanları ve belirlenen noktalarda faaliyet gösterecek olan Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi ile sahada yaklaşık 100 bin aktif temas ve 1 milyon dolaylı iletişim kurulmasının yanı sıra, dijital mecralar üzerinden ülkemizde ve dünyada farkındalık iletişimi kurulması amaçlandı.