Bakan Işıkhan’dan ikramiye açıklaması – D20Haber
10.12.2023, Pazar
4 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Bakan Işıkhan’dan ikramiye açıklaması

Bakan Işıkhan’dan ikramiye açıklaması

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Ekim 2023 Çarşamba - 12:44Güncelleme: 11 Ekim 2023 Çarşamba - 12:45
Bakan Işıkhan’dan ikramiye açıklaması

Emeklilere verilecek 5 bin lira ikramiyede çalışanların kapsam dışı tutulması eleştirilere neden olurken, kapsamın genişleyebileceği beklentilerini de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın açıklaması sonlandırdı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere 5 bin lira ödenmesiyle ilgili düzenlemenin tamamlandığını bildirerek, “Çalışan emeklileri kapsam dışında bıraktık. Gündemimizde başka bir çalışma da söz konusu değil” dedi.

Bakan Işıkhan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde, emeklilere 5 bin lira ödenmesine ilişkin, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Haberin DevamıReklam
Çalışan emeklilere de 5 bin lira verilip verilmeyeceğinin, kapsamın genişleyip genişlemeyeceğinin sorulması üzerine Işıkhan, “Düzenlemeyi tamamladık. Hayırlı olsun emeklilerimize. Bu noktada çalışan emeklileri de kapsam dışında bıraktık. Takdir edersiniz ki mücbir sebeplerden dolayı bütçemizde kısıtlamaya gitmek zorunda kaldık. Elde edebileceğimiz en maksimum sonuç buydu. Gündemimizde başka bir çalışma da söz konusu değil” diye konuştu.