Güngör: Bir iddian varsa mahkeme orada, verirsin elindeki belgeleri – D20Haber
12.07.2024, Cuma
23 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Güngör: Bir iddian varsa mahkeme orada,...

Güngör: Bir iddian varsa mahkeme orada, verirsin elindeki belgeleri

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Haziran 2024 Çarşamba - 14:14Güncelleme: 26 Haziran 2024 Çarşamba - 14:14
Güngör: Bir iddian varsa mahkeme orada, verirsin elindeki belgeleri

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Denizli Büyükşehir Belediye (DBB) Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun usulsüzlük ve BELTAŞ üzerinden AK Parti’ye seçim çalışmalarında kaynak aktarıldığı iddialarına “Bir iddian varsa, elinde belge varsa mahkemeye verirsin, mahkeme orada” yanıtını verdi.

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, Pamukkale İlçe Başkanı Osman Özpek, Merkezefendi İlçe Başkanı Fatih Durmaz ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Özay Tanrıverdi ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan, DBB Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun iddialarına yanıt veren Güngör, yerel seçimlerin üzerinden 3 ay geçtiğini, milletin verdiği kararın başlarının üzerinde olduğunu, seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirmeler yapıldığını, nelerin eksik olduğunu, icraatlarda hangi konuların eksik kaldığını değerlendirdiklerini söyledi.

Güngör, siyasette yarışın, rekabetin olduğunu, 18 defa girilen yarışta AK Parti’nin 17 defa birinci çıktığını, son yapılan 31 Mart’ta ilk defa ikinci parti konumuna düşmesinden üzüntü duyduklarını, ancak asla umutsuzluğa kapılmadıklarını, milletin verdiği mesajın gereğini yaptıklarını ifade etti.

31 Mart’tan sonra Denizli Büyükşehir ve ilçelerin çoğunluğunda muhalefet konumuna düştüklerini anımsatan Güngör, bundan sonraki süreçte bu görevi en iyi şekilde yapmak üzere yola devam edeceklerini, 31 Mart yerel seçimlerinin Türkiye’nin son seçimi olmadığını, bundan sonra da siyasi rekabetin devam süreceğini kaydetti.

“BAHANE ÜRETİYORLAR”

“Sokağa çıktığınızda nereye bakarsanız bakın AK Parti belediyeciliğinin çalışmalarını net olarak görebilirsiniz. Denizli bölgesinde ve çevresinde imrenilen bir şehir haline gelmiştir” diyen Güngör, sözlerini şöyle sürdürdü:

“31 Mart’tan sonra yapılan çalışmalara baktığımızda, yaklaşık bir ayı panolarda yalan olan bilgiler asıldı. Önceki dönemi Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan tarafından da yalanlanan borç miktarını panolara astılar. Denizli Büyükşehir Belediyesi tabela belediyesi haline gelerek, iş yapmak yerine bahane arayarak, vaatlerini yerine getiremeyecekleri, vatandaşın ‘neden yerine getirmiyorsunuz’ diye sorduğunda, ‘tabeladaki borçlar yüzünden yapamıyoruz’ deyip bahane ürettikleri bir dönemi 3 aydır tiyatro edasıyla bizler de izliyoruz. Belediyeleri devraldığımızda bütçe şöyleydi, şuraya borcu vardı gibi bahaneleri hiç duymamışsınızdır. Bahane üreterek, hiçbir iş yapmadan sözle 5 yılı geçirmeye gayret edeceğinizi düşünüyorsanız 5 yıl boyunca preslememize devam ettireceğiz.”

“KAÇ EMEKLİYE, BEBEĞE İKRAMİYE VERİLECEK?”

Emeklilere verilecek ikramiye konusuna da değinen Güngör, “Seçim döneminde mevcut belediye başkanının vatandaşa söylediği emeklilerle ilgili sözler var. Emeklilere ikramiye vereceklerini ifade ettiler. Denizli’de 287 bin kişi emekli. Emeklilere hitap ederken 287 bin kişiye vaatte bulunuyorsunuz. Vatandaşa yanlış bilgi veriyorsunuz. 287 bin kişiye sanki her ay ikramiye verecekmiş gibi anlatılıp, iş başa düşünce ne kadar çok daraltırsak rakamı düşürebiliriz haline gelişi uygulamada görüyoruz. Söylem ile eylem arasındaki makasın ne kadar açık olduğunu bizlere izah etmesini kendilerinden rica ediyoruz” dedi.

Doğum yapan kadınlara yapılacak yardımla ilgili de konuşan Güngör, “Yeni doğan bebekleri nakdi yardım vereceklerini ifade ettiler. Her doğan bebeğe yardım verileceği anlaşıldı. 4 bin lira yardım yapılacağını belirterek, şartlar açıkladılar. Farklı bir algı yaratıp kazanmaksa, sürenin sonunda vaatlerin yerine getirilmediğinde 2029 seçiminde, 5 yıllık vizenin sonunda sonucu görülür. Bu şarkı asla burada bitmeyecek. AK Parti 5 yıl es verdi” ifadelerini kullandı.

Haberin DevamıReklam
Yardım yapılacakların sayısının açıklanmasını isteyen Güngör, “Emeklilerle ilgili daraltılmış, acaba nasıl en az kişiye veririz diye düzenlenen, şu olursa, bu olursa denilip küçültülen emekli sayısını merak ediyorum. Aynı şekilde her doğan bebeğe verilecek ikramiye diye anlatılan, ancak iş başa düşünce daraltılmış şekliyle sayının verilmesini istiyoruz. Sorularımızın cevaplarını muhataplarımızdan bekliyoruz” diye konuştu.

“BİR İDDİAN VARSA İSPATLA”

DBB şirketi BELTAŞ ve Büyükşehir Belediyesi kaynaklarının seçim döneminde bir partiye aktarıldığı ddialarına da yanıt veren Güngör, şunları kaydetti:

“Milletimizin her söylediği sözü başımızın üzerinedir dediysek, edebimizle, adabımızla, ahlakımızla ve çamur atmadan, iftira atmadan, bir takım iddialarla değil; ya kardeşim bir iddian varsa yüce mahkeme herkese açık, buyur git. Her toplantıda farklı konu getirme. Eğer bir iddian varsa bunu ispatlamakla mükellefsin. Bir kahvehanede konuşur gibi konuşursan bunun adına dedikodu denilir. Sen bir makama gelmiş kişisin. Bir iddian varsa hesabını soracak olan Türk yargısıdır. Çıkarsın elinde belge ne varsa verirsin. Dedikodularla Denizli’yi yormaya kimsenin hakkı yoktur. Millet size bir görev verdi Denizli’ye hizmet edin diye. Dedikodu yapın, şuraya buraya laf yetiştirin, ahkam kesin diye vermedi. Denizli’ye hizmet için her konuda AK Parti yanınızda olacaktır. Yapılacak her yanlışı da vatandaşımıza anlatmakla mükellefiz.”

İÇKİLİ YER KARARINDAN VAZGEÇİN ÇAĞRISI YAPTI

BELTAŞ tarafından işletilen 3 tesiste alkol servisinin serbest bırakılması kararını eleştiren Güngör, şunları söyledi:

“Diğer konu seçim vaatleri arasında olmamasına rağmen ilk yaptıkları Denizli Büyükşehir Belediyesine bağlı alkolle ilgili verilmiş bir karardır. Bu karar vatandaşlarımızı rahatsız etmiştir. Bunu çeşitli defalar aktardık. Anlatamadığımız bir konu olduğuna inanıyorum. Biz yasak getirmek, insanların hayat tarzına, yaşam tarzına, yediğine içtiğine karışan bir siyasi parti olmuş olsaydık, 22 yıldır bu memlekete hizmet etme imkanını bize vermezdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi bir kamu kurumudur. Burada alınan kararla kötü alışkınlığın teşvik edildiğini düşünüyorum. Diyoruz ki bunu yapmayın, yanlıştır. Bir kez daha düşünün, vatandaşları dinleyin ve bu yanlış karardan vazgeçin.

Buna ideolojik veya bir takım bize yakıştırılan, insan hakkı gibi gösteren açıklamaları da komik buluyorum. Kardeşim orada alkolün bulunmamasını isteyenlerin insan hakkı yok mu? İnsan hakkı bir tarafı mı ait? İnsan hakkını belli bir kesim mi kullanacak? Alkolün serbest olmasını isteyene insan hakkı da alkolün orada serbest olmasını istemeyenlerin insan hakkı yok mu? Denizli’nin böyle bir ihtiyacı yoktu, talep de yoktu. Vebal onlara aittir, her zaman bunu hatırlatacağız.

Bu konuyu vatandaşlarımız mahkemeye götürme konusunda bilgi aldılar, kendilerini destekliyoruz. Konuya aynı bakıyoruz. Bu işi biz mahkeme, yargı yoluna götürüp inşallah önümüzdeki günlerde de neticelenir. Mahkemeye gidilmeden bundan vazgeçmelerini istiyoruz. Alkolü kamu olarak teşvik edersek bazı şeyleri yanlış yaptığımızı anlamış oluruz. Zaten CHP İl Başkanı Sayın Ali Osman Horzum ‘doğru olanın içilmemesi’ diye açıklaması var. Büyükşehir Belediyesinde bunun teşvik edilmesine hayır demesi lazım mantiken. Doğru olan içilmemesiyse söylenenle yapılanın çelişmemesi lazım. “