06.07.2022, Çarşamba
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor

Haber Merkezi - 18 Mayıs 2022 Çarşamba - 21:15 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 103 yıl önce Türk milletinin kaderini değiştiren bir yolculuğa çıktı. İstanbul’dan ayrılıp ayak bastığı Samsun’da yaktığı kurtuluş meşalesi, bir ulusun küllerinden yeniden doğuşunu sağlarken, bu anlamlı günde hem Ata’yı anıyor hem bayram coşkusunu yaşıyoruz.

A- A+

Büyük bölümü işgale uğramış vatan topraklarından düşmanı söküp atmak için başlatılan mücadelenin 103. yılını aynı heyecan ve duyguyla kutluyoruz. Kentteki kutlamalar valilik önünde başlayıp, Delikliçınar Meydanı’nda devam edecek.

İlk tören saat 09.30’da valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayacak.

Haberin DevamıReklam

Ardından Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde protokol, gençler, sporcular ve vatandaşların katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. 103 metrelik Türk bayrağının taşınacağı yürüyüş Delikliçınar Meydanı’nda sona erecek.

Kutlamaların devamında günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapılacak, şiirler okunacak, sporcular ve halk oyunları ekipleri gösterilerini sunacak.