28.05.2023, Pazar
16 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
d20haber.com
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 19 Mayıs 2022 Perşembe - 12:09Güncelleme: 19 Mayıs 2022 Perşembe - 12:19
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

Denizli’de düzenlenen törenlerle 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı. Kutlamalarda, 103 yıl öncesinin heyecanı bir kez daha yaşandı.

Kentteki ilk tören valilik önünde yapıldı. Burada Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve öğrencilerin katılımıyla kortej yürüyüşü yapıldı.

Haberin DevamıReklam
Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde valilik önünden başlayıp Delikliçınar Meydanı’nda sona eren Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’ndaki yürüyüşte, öğrenciler tarafından 103 metrelik dev Türk Bayrağı taşındı.

Kutlamaların ikinci bölümü Delikliçınar Meydanı’nda yapıldı. Buradaki törene Vali Ali Fuat Atik ve protokol üyeleri katıldı.

Kutlamaların devamında günün anlam ve önemini dile getiren konuşmanın ardından şiirler okundu, sporcular ve halk oyunları ekipleri gösterilerini sundu.