PAÜ’de adrese teslim kadrolar tahsis edildiği öne sürüldü – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. Genel
  4. /
  5. PAÜ’de adrese teslim kadrolar tahsis edildiği...

PAÜ’de adrese teslim kadrolar tahsis edildiği öne sürüldü

A- A+
Engin ÜNAL / D20HABER
Yayınlanma: 30 Aralık 2023 Cumartesi - 15:29Güncelleme: 30 Aralık 2023 Cumartesi - 22:10
PAÜ’de adrese teslim kadrolar tahsis edildiği öne sürüldü

Pamukkale Üniversitesinde (PAÜ) "adrese teslim kadro" iddialarına bir yenisi daha eklendi. Bu kez rektörlüğün iki ayrı birimine alınacak üç öğretim elemanı için açılan ve duyurusu yapılan kadro ilanlarının adrese teslim olduğu öne sürüldü.

• TIKLAYIN | PAÜ’ye öğretim üyeleri ve öğretim elemanları alınacak

Son olarak kontenjan dışı yabancı öğrenci kaydı ve Devlet Tiyatroları sanatçılarına yönelik “pılınızı pırtınızı toplayıp gidin” sözleriyle gündeme gelen PAÜ, yeni bir kadro skandalı iddialarıyla çalkalanıyor.

İddiaların odağındaki kadrolar ise, Rektörlük Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlü ile Rektörlük Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü. Bu birimlere alınacak üç öğretim elemanı için yapılan kadro duyurularındaki “özel şartlar” bölümüyle alınacak kişilerin işaret edildiği öne sürüldü.

İŞTE O KADROLAR VE ARANAN ŞARTLAR

Rektörlük Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğüne alınacak öğretim elemanı için verilen ilanda “Kimya alanında doktora derecesine sahip olmak, bilimsel araştırma projelerinde yürütücü olarak görev almış ve üniversitelerin akademik birimlerinde en az 4 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak” özel şartlar olarak sıralandı.

Rektörlük Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğüne alınacak öğretim elemanı için ise, “İktisat bölümü mezunu olmak, tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ve üniversitelerin akademik birimlerinde en az 4 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak” özel şartlar olarak açıklandı.

Yine aynı birime alınacak bir başka öğretim elemanı için de “Uluslararası İlişkiler Lisans ve tezli yüksek lisans mezunu olmak, üniversitelerin akademik birimlerinde en az 4 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak” özel şartlar olarak ifade edildi.

KUTLUHAN’A ULAŞAMADIK

Bu iddiaları sormak üzere PAÜ Rektörü Prof Dr Ahmet Kutluhan’ı telefonla aradık, ancak kendisine ulaşamadık.

“Şu anda konuşamıyorum mesaj atabilirsiniz” diye yazması üzerine kendisine “Sayın rektör merhaba. Başvuruları başlayan 8 öğretim elemanı alımı ile ilgili kadrodan üçünün adrese teslim ve alınacakların belli olduğu iddia ediliyor. Bu konuda görüşmek üzere aramıştım. Yanıtınızı bekliyoruz” şeklinde SMS yolladık.

Ancak haberin yayına hazırlandığı ana kadar Rektör Kutluhan, telefonla aramamıza dönüş yapmadı ve mesajda ifade ettiğimiz konuyla ilgili yazılı veya sözlü bir yanıt da vermedi.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Söz konusu kadrolar için başvurular dün başladı. 15 Ocak 2024’te başvuruların sona ermesinin ardından ön değerlendirme 24 Ocak’ta, giriş sınavı 29 Ocakta yapılacak. Sonuçlar da 2 Şubat’ta açıklanacak