Kılıçdaroğlu’ndan emekli ikramiyesi açıklaması – D20Haber
14.06.2024, Cuma
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. Genel
  4. /
  5. Kılıçdaroğlu’ndan emekli ikramiyesi açıklaması

Kılıçdaroğlu’ndan emekli ikramiyesi açıklaması

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Nisan 2023 Pazartesi - 22:03Güncelleme: 3 Nisan 2023 Pazartesi - 22:03
Kılıçdaroğlu’ndan emekli ikramiyesi açıklaması

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kıçıçdaroğlu,, emekli ikramiyesiyle ilgili açıklamasında, “Kurban Bayramı’nda hesaplarınıza bir defada 15 bin lira yatırılacak” dedi.

Cumhurbaşkanı adayı kemal Kılıçdaroğlu, Twiwetter hesabından yaptığı paylaşımda emeklilere yönelik mesajlar verdi.

“Hep geçmişi yad etmenizi istemiyorum, yaşayın istiyorum” notuyla yaptığı video paylaşımında emeklilere seslenen Kılıçdaroğlu, göreve geldiklerinde ikramiye miktarını 8 bin 500 liraya yükselteceklerini, Ramazan Bayramı’ndan doğan 6 bin 500 liralık farkı da ek ödeme oyarak yapacaklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun emeklilere seslenişi şöyle:

●Devlet, emeklileri yıllardır yoksulluk sınırı altında yaşamaya mahkum etti; adına yaşamak denirse tabi. Yıllarca bu ülkeye çalışmış, pirim ödemiş, değer kazandırmış insanlarımız, ekonomik baskıyla evlere kapatıldı. Gençler bilmeyebilir; geçmişte emekliler ikramiyeleriyle kendilerine ev alırlardı.

●Emeklilik, çalışmakla geçen bir ömrün mükafatıydı. Şimdi bırakın ev almayı, emeklinin maaşı ev kirasına dahi yetmiyor. Emekli, torununu görünce içi burkuluyor. Niye? Cebine koyacak harçlık yok diye.

●Hatırlayacaksınız sizin için iki ikramiye savaşını ben verdim. Yıl henüz 2015’ti. Bayramlarda iki ikramiye demiştim. Ancak yapılanlar bizim söylediğimizin çok ama çok gerisinde kaldı. Zaten bunların huyunu bildiğim için savaşmak zorundaydım. Artık sizlerin taleplerini değil, iktidara gelince bizzat yapacaklarımızı söylemek için karşınızdayım.

Haberin DevamıReklam
●Emekli kardeşlerim güzel haberim şu. Hakkınız olanı alacaksınız bu bir. Şu andan itibaren emeklilerin bayram ikramiyesi asgari ücret kadar. Yani güncel tutarla 8 bin 500 liradır, unutmayın.

●Çünkü bu ramazan bayramı da buna dahildir, hiç merak etmeyin. İktidara geldikten sonraki kurban bayramında, 8 bin 500 lira ikramiyenize ilaveten, bu Ramazan Bayramı için oluşan 6 bin 500 liralık fark da ek ödeme olarak hesaplarınıza yatacak.

●Hadi daha ne söyleyeyim, önümüzdeki Kurban Bayramı’nda banka hesabınıza tek seferde 15 bin lira yatırılacak. Evet, geriye dönük ödeme yapacağım. Yani bayram, çifte bayram olacak.

●Şimdi hemen bağıracaklar biliyorum. “Vay efendim parayı nereden bulacaksınız, para yok” diyecekler. Para var emekli kardeşim, para var. Sana gelince “Yok” diyorlar ama beşli çetelere, beş-altı yerden maaş alanlara, beslemelere para var. Ben o paraları hukuk yoluyla alıp, senin cebine koyacağım. Hiç merak etme.
●Göreve gelir gelmez yapacağımız yasal düzenleme ile emekli bayram ikramiyeleri asgari ücretin altına asla düşmeyecek. Öyle sadece torunlardan konuşmanız içime sinmez. Hayatı da yaşayın istiyorum. Sevdiklerinize, ailenize feda ettiğiniz şu kısacık hayattan biraz da keyif alın istiyorum.

●Yani özetle emekli kardeşim: Sana söz, sana söz o baharı sana da getireceğim. Bay Kemal’i takip edin. Bu 40 günde daha başka sürprizlerim de olacak.