Tekstil teknolojisi öğretmenleri Denizli’de eğitim alıyor – D20Haber
19.07.2024, Cuma
27 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. Tekstil teknolojisi öğretmenleri Denizli’de eğitim alıyor

Tekstil teknolojisi öğretmenleri Denizli’de eğitim alıyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Ekim 2023 Cuma - 13:04Güncelleme: 20 Ekim 2023 Cuma - 13:04
Tekstil teknolojisi öğretmenleri Denizli’de eğitim alıyor

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) Denizli Teknik Tekstil Merkezi’nde, çeşitli illerden gelen tekstil teknolojisi öğretmenlerine eğitim veriliyor.

Avrupa Birliği (AB) ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının desteğiyle DTO tarafından yürütülen Tekstil Teknolojisi Sektörel Mükemmeliyet Merkezi Kurulması Yoluyla Mesleki Eğitimin Kalitesinin Artırılması Projesi devam ediyor. Projenin ilk etabında Denizli ve 8 ilden gelen 19 tekstil teknolojisi öğretmeni, Denizli OSB’deki DTTM’de eğitim görüyor.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan, Denizli OSB Başkanı M. Abdülkadir Uslu, Başkan Vekili Derya Baltalı, Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş ile birlikte eğitim için gelen öğretmenleri ziyaret etti.

 

ÇALIŞKAN: İŞ DÜNYAMIZA DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ

Erdoğan’a eğitim camiasına olan ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Çalışkan, “Camia olarak çok büyük ve güçlü bir aileyiz. Konu çocuklarımız, gençlerimiz ve eğitimcilerimiz olunca hayırseverlerimiz ile iş dünyamız da elini taşın altına koyuyorlar. Denizli, tekstil üzerine çok önemli işler ortaya çıkararak ülke ekonomisine üst seviyede katkı sunan iller arasında başta geliyor. Bu proje ile burada verilen eğitimin hem eğitimcilerimiz hem de öğrencilerimiz ile iş dünyamız için son derece verimli olacağı kanaatindeyim. Mesleki eğitimle ilgili olarak da başkanlarımızla her zaman diyalog halindeyiz. Desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

BALTALI: BU TÜR GİRİŞİMLER DAHA HIZLI GELİŞMEK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Denizli OSB Başkanvekili İş İnsanı Derya Baltalı ise, “Bizim gibi gelişmekte olan ülkelerin hızlı yol almasında bu tür çabalar çok önemlidir; bu merkez de öyle. Özellikle endüstriyel sanayide tasarruf sağlayıp verimliliği yükselttiği gibi güvenliği de artıran yüksek teknoloji makinelerin kullanıldığı bu merkezden ve verilen eğitimlerden ortaya çıkacak ürünler, son derece değerlidir. Başta DTO Başkanımız Sayın Uğur Erdoğan olmak üzere emek sarf eden, katkı koyan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam




ERDOĞAN: 160 ÖĞRETMENİMİZ İLE 40 KOBİ ÇALIŞANIMIZI EĞİTECEĞİZ

DTO Başkanı Erdoğan da projeyle ilgili değerlendirmesinde “Kursiyerlerimize makine başında uygulamalı eğitimler vereceğimiz merkezimiz, yılbaşına kadar başka illerden de gelecek 160 tekstil teknolojisi öğretmeni ile 40 KOBİ çalışanımızı eğitecek. Mesleki eğitimin kalitesinin artırılması amacıyla böyle bir projeyi hayata geçirdik. Ziyaretimizde, projemiz ve hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgilendirildik. Sonrasında da basın mensuplarımızın sorularını yanıtladık. Eğitimcilerimize, kursiyerlerimizle paylaştıkları değerli bilgilerinden ve emeklerinden dolayı, katılımcılarımıza da ilgilerinden dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

DTO’nun hem DTTM’de hem de hizmet binasında yıl boyunca mesleki ve kişisel gelişim eğitimine imza attığına söyleyen Erdoğan, sözlerine şunları ilave etti:

“Geçen yıl 25’i Denizli Teknik Tekstil Merkezimiz, 18’i iştirakimiz Denizli ABİGEM tarafından olmak üzere 43 eğitim düzenledik ve bunlardan bin 582 vatandaşımız yararlandı. Bu yıl da İş Yeri Sigortası ve Deprem Semineri, E Ticarete Başlıyorum Eğitimi ile E-Ticaret ve E-İhracat Stratejileri ve KVKK Zorunluğu Semineri gibi farklı konulardaki kurslarımızdan 517 kişi faydalandı. Sadece Denizli Teknik Tekstil Merkezimizde bu yıl şu ana kadar 15 farklı eğitim gerçekleştirdik. Drone Eğitimi, İnovasyon Eğitimi, Problem Çözme Teknikleri, Sanal Gerçeklik, Stem+A Eğitimi, Tekstil Teknolojisi ve Web 2.0 eğitimlerimizden 131 vatandaşımız faydalandı. Üyelerimizden talep olduğu müddetçe eğitimlerimiz artarak devam edecek”