18.05.2022, Çarşamba
16 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. TEDSİAD yönetimi, DTO Başkanı Erdoğan’ı ziyaret...

TEDSİAD yönetimi, DTO Başkanı Erdoğan’ı ziyaret etti

Haber Merkezi - 3 Mart 2020 Salı - 15:56 TEDSİAD yönetimi, DTO Başkanı Erdoğan’ı ziyaret etti

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) Başkanı Hasan Hüseyin Bayram ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’ı ziyaret etti.

A- A+

TETSİAD Başkanı Hasan Hüseyin Bayram’ın beraberindeki bir heyetle gerçekleştirdiği ziyarette, tekstil sektörüyle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli denilince akla ilk olarak tekstil ve konfeksiyon sektörünün geldiğini, DTO olarak kendilerinin de bu sektöre farklı yaklaştıklarını anlattı.

TEKNİK TEKSTİLE DÖNÜŞÜM PROJESİ

Avrupa Birliği fonlarından sağlanan 5 milyon euro hibe desteğiyle Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm projesini başlattıklarını ifade eden Erdoğan, “Hibe miktarı bakımından, projemiz Denizli tarihinde bir ilktir. Denizli Organize Sanayi Bölgemizde 1000 metrekare kapalı bir alan ayarladığımız merkezimiz de içerik ve işleyiş açısından bir ilk olacak. İsteyen, yenilikçi ürünler için bu merkezimizde çalışıp, numune üretebilecek. Uçak, helikopter, drone, yat, araba, kayak takımı ve gitar gibi ürünlerin parçaları elde edilebilecek” dedi.

“ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ”

DTO olarak fuarlara verdikleri önemi de dile getiren Erdoğan, “Yurtdışı fuarlarda en büyük destekçimiz Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı. Devletimizin desteği ve odamızın da katkısıyla, Denizli tarihinde bir ilk defa üyelerimizi Frankurt’takiHeimtextil Fuarı’nı görmeleri için Almanya Teknik İnceleme ve İş Gezisi’ne götürdük. Diğer sektörlerde de benzer desteklerimiz var. Amacımız, üyelerimizin işlerini arttırmaları ve ülke ekonomimize daha fazla katkı sağlamaları” diye konuştu.

BAYRAM, SEKTÖRE KATKILAR İÇİN OLAYI TEŞEKKÜR ETTİ

Sektörlerine katkı sağlaması dolayısıyla Erdoğan’a teşekkür eden TETSİAD Başkanı Hasan Hüseyin Bayram ise, “TETSİAD olarak Heimtextil’e bizler de katıldık. Burada devletimizin çok büyük desteğini gördük. Sizlerin de tekstil sektörü için gerek fuar organizasyonları gerekse de projeler oluşturmanız çok önemli. Sektörümüze sağladığınız katkı ve emekleriniz için sizleri tebrik ediyorum. Ayrıca bizi, misafir etmeniz dolayısıyla da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.