Snack Expo Denizli Fuarı, 16 Kasım’da açılacak – D20Haber
24.06.2024, Pazartesi
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. Snack Expo Denizli Fuarı, 16 Kasım’da...

Snack Expo Denizli Fuarı, 16 Kasım’da açılacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 5 Ekim 2023 Perşembe - 11:38Güncelleme: 5 Ekim 2023 Perşembe - 11:38
Snack Expo Denizli Fuarı, 16 Kasım’da açılacak

Denizli Ticaret Odası’nın (DTO) desteklediği Snack Expo Denizli Fuarı, 16 Kasım’da EGS Park Fuar Alanı’nda açılacak.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Snack Expo Kuru Yemiş, Kuru Meyve, Cips, Kahve, Çikolata, Şekerleme ve Gıda Makinaları Denizli Fuarı’nın 16 -18 Kasım tarihleri arasında EGS Park Fuar Alanı’nda kapılarını ziyaretçilere açacağını bildirdi.

Kuruyemiş, atıştırmalık ve teknolojilerinin ilk kez kendi fuarında buluşacağını kaydeden Erdoğan, “Snack Expo Nuts & Tech Fair, Denizlimizde yapılacak. Ülkemiz, 5 milyar doları bulan ihracatı ile atıştırmalık ve kuruyemiş alanında dünyanın en büyük tedarikçilerinden biri. Denizlimiz de kuruyemiş üretimi ve kuruyemiş makineleri imalatı ile ihracatında ülkemizin merkezi. Denizli’de gerçekleştirilecek Snack Expo Denizli Fuarı’na atıştırmalık alanında faaliyet gösteren tüm illerimizin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinden profesyonel ziyaretçiler gelecektir. Bu fuarımızı, en büyük atıştırmalık ve kuruyemiş ile kuruyemiş makinası üreticisi konumundaki şehrimizden dünyaya açılan yeni ve önemli bir ticaret kapısı olarak görüyoruz” dedi.

Göreve geldiklerinden itibaren DTO’nun fuar organizasyonlarına destek verdiğini belirten Erdoğan, “Snack Expo Denizli Fuarı’nda atıştırmalık, kuru yemiş, kuru meyve, cips, kahve, şekerleme ve teknolojileri üretimi ile ihracatı yapan tüm firmalarımızın yer alması son derece önemlidir. Denizli kuru yemiş üretiminde ve kuru yemiş makineleri imalatında, ülkemizin merkezi. Bu fuarın ilimizde düzenlenecek olması, o nedenle bizim için çok önemli. Snack Expo Fuarı’nda, sadece Denizlimizden değil tüm illerden katılımcılar olacak. Farklı sektörlerde yeni fuar organizasyonları düzenleyerek, Denizli’mizi ülkemizdeki ticaretin dünyaya açılan önemli bir kapısı yapma noktasındaki girişimlerimizi sürdüreceğiz ve bu konuda sektörlerimize gereken desteği verecek” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam
FUAR İÇİN KATILIMCILARIN BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

Snack Expo Kuru Yemiş, Kuru Meyve, Cips, Kahve, Çikolata, Şekerleme ve Gıda Makinaları Denizli Fuarı, her türlü atıştırmalık ürün, kuru yemiş, kuru meyve, cips, kahve, çikolata ve şekerleme imalatı, ihracatı, ithalatı, toptan ve perakende satışıyla uğraşan firmaların yanı sıra bunların makinalarının imalatını, ihracatını, ithalatını, mümessilliğini, toptan ve perakende satışını yapan firmaları buluşturacak.

Ayrıca, atıştırmalık sektörünün tüm alanlarına hizmet sunan firmalar ile tamamlayıcı ürünler sunanlar da bu fuarda olacak. Sektördeki tüm profesyoneller ve firma sahipleri ile satın alma elemanları ise bu fuara ziyaretçi olarak katılacaklar.

Öte yandan sektörde yeni yatırım planlayan ve işini geliştirmek isteyen firma sahipleri ile yatırım proje müdürleri ve yeni makine satın almak yapmak isteyen tüm sektör temsilcileri de bu fuarda olacak. Katılımcılar, yeni tedarikleri için iş bağlantıları kurmaya da çalışacaklar.