İstihdam iş birliği protokolü imzalandı – D20Haber
19.05.2024, Pazar
18 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. İstihdam iş birliği protokolü imzalandı

İstihdam iş birliği protokolü imzalandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Mayıs 2022 Çarşamba - 13:06Güncelleme: 18 Mayıs 2022 Çarşamba - 18:50
İstihdam iş birliği protokolü imzalandı

Denizli’de istihdamla ilgili kurumlar arasında iş birliğini sağlamak üzere protokol imzalandı. “Sosyal Yardım Yararlanıcılarının İstihdamına İlişkin İş Birliği Protokolü” ile yardım için başvuru yapanlar arasında çalışabilecek durumda olanların istihdamı sağlanacak.

Denizli Ticaret Odası (DTO), Pamukkale Kaymakamlığı, İŞKUR İl Müdürlüğü, Pamukkale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, arasında “Sosyal Yardım Yararlanıcılarının İstihdamına İlişkin İş Birliği Protokolü” imzalandı. DTO’daki protokol imza törenine Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, Pamukkale Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abidin Mutlubaş, Pamukkale, Pamukkale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Elif Ceylan katıldı.

ERDOĞAN: ÖRNEK OLACAK ÇALIŞMA

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, imza törenindeki konuşmasında, “Sosyal yardımların karşılıksız ve sürekli olmasının ortaya çıkarabileceği bağımlılık psikolojisinin yok edilmesi, yardımlardan faydalanmak isteyenlerin üretkenlik, verimlilik ve girişimcilik gibi olumlu duygularının geliştirilmesi amacıyla ortak bir çalışma yürüteceğiz. Bundan sonra yardım için gelen vatandaşımız ilk olarak İŞKUR uzmanıyla bir işe yerleştirilmesiyle ilgili görüştürülecek ve özendirilerek çeşitli sektörlerdeki eleman arayan işletmelerimize yönlendirilecek. Önemli bir ilke imza attığımız inanıyorum” dedi.

BULUT: GÜÇ BİRLİĞİ OLUŞTURDUK

Haberin DevamıReklam
Erdoğan’a katkılarından dolayı teşekkür eden Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut ise “Sosyal yardım müracaatında bulunan 18-55 yaş arasında çalışma gücüne sahip bireylerin istihdamının sağlanmasını ve Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından işe yönlendirilen işsizlerden iş başvurusuna gidecek veya işe giriş evraklarını yaptıramayacak kadar ekonomik gücü olmayan Pamukkale İlçemizde ikamet eden vatandaşımızın desteklenmesine yönelik önemli bir güç birliği oluşturduk. İşverenlerimizin de aynı hassasiyeti göstereceğine ve daha fazla insanımızı iş sahibi yaparak el birliğiyle yardımcı olacağımıza inanıyorum. Kurumlarımız da ellerinden gelenin en iyisini yapacaklardır. İş gücüne katılan her birey hem toplumumuzu hem de ülkemizi daha güçlü kılacaktır” diye konuştu.

PROTOKOLÜN İÇERİĞİ

İmzalanan protokole göre, Pamukkale Kaymakamlığına sosyal yardım başvurusu yapanlardan istenilen şartlara haiz olanlar, bütünleşik sistem üzerinden İŞKUR’un iş ve eleman bulma sistemine kaydedilecek. Vakıf tarafından İŞKUR’a bildirilen kişilerle görüşülerek, çalışma alanlarına göre tasnif edilecek ve gerekirse meslek sahibi olmaları için dönem dönem kurslar açılarak nitelikli bireyler haline getirilecekler. Vasıflı olanları ise, yeni eleman arayan ilgili bir işletmeye yönlendirilecek. İŞKUR ile DTO, işverenler ile arasında köprü kurarak işe alınmalarının sağlanması yönünde çalışma yürütecek. Ayrıca, açılan mesleki eğitim kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlerin iletişim mesleki yeterlilik bilgilerini üyeleri ile paylaşarak tam zamanlı işe yerleştirilmeleri konusunda istihdam edilmeleri yönünde çalışacak. Pamukkale Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ise bitiminde sınavların olacağı mesleki kurslar düzenleyerek, işsizlerin meslek ve kurs belgesi edinmeleri yönünde destek olacak.