30.11.2020, Pazartesi
6 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu

Erdoğan, DTO üyelerinin sorunlarını Özkan’a iletti

Haber Merkezi - 14 Nisan 2020 Salı - 12:38 Erdoğan, DTO üyelerinin sorunlarını Özkan’a iletti

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, oda üyelerinin isteklerini AK Parti Grup Başkanvekili Denizli Milletvekili Cahit Özkan’a aktardı. Video konferans ortamında DTO Yönetim kurulu Toplantısına katılan Özkan, toplantının hemen ardından tek tek not aldığı talepler üzerinde çalışma başlatacağını söyledi

A- A+

DTO’nun haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı, coronavirüs salgını tedbirleri nedeniyle video konferans yöntemiyle yapıldı. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, yönetim kurulu üyelerini son toplantılarından bu yana meydana gelen gelişmeler ve coronavirüsle mücadele kapsamında yürüttükleri çalımlara hakkında bilgilendirdi.

“NEFES KREDİSİNİN YÜRÜRLÜĞE GİRMESİNİ İSTİYORUZ”

Geride kalan sürede Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun önce ülke genelindeki 365 oda ve borsanın yönetim kurulu başkanlarını, hemen ardından da TOBB Ticaret Odaları Konseyi üyelerini topladığını anlatan Erdoğan, “Her iki toplantıda da ana gündem maddesi coronavirüsün ekonomiye etkilerini azaltmak için yapılabileceklerdi. Gerek üyelerimizin gerekse Denizli iş dünyasının istek, beklenti ve sıkıntıları ile şu ana kadar bu kapsamda yürüttüğümüz tüm çalışmaları dile getirdiğim toplantının oldukça verimli geçtiğine inanıyorum. 28 Marttan bugüne kadar yaklaşık 40 kalem talep takip edilerek yerine getirilmiş, şu anda da 20 kadar istek üzerinde çalışılmaktadır. İllerde bizler, Ankara’da da TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu, bu yönde büyük bir çaba harcamakta. Toplantıda sıkıntılarımızın genelinin aynı olduğunu gördük. DTO olarak, daha çok KOBİ niteliğindeki işletmelerimiz ile küçük esnafın dertlerine çare olmaya çalışıyoruz. Bu anlamda da iyi planlanmış bir Nefes Kredisi imkanının bir an önce yürürlüğe sokulmasını istiyoruz. Bunu, toplantıda da dile getirdim ve bu konuda kapsamlı bir hazırlığın devam ettiğini öğrendim. Önümüzdeki günlerde bu yönde bir adım atılacağı müjdesini de aldım” dedi.

ÖZKAN, DTO YÖNETİMİNİ DİNLEDİ

Erdoğan, DTO Yönetim Kurulu üyelerinin gündeme dair görüşlerini de dinledikten sonra, toplantıya Ankara’dan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan da katıldı. Özkan, bir süredir toplumun tüm kesimleriyle bugün olduğu gibi video konferans ortamında buluşmaya çalıştığını ve görüş, öneri ve isteklerini dinlediğini, hükümetlerinin bu anlamda bugüne kadar neler yaptığını dile getirdiğini anlattı.

Erdoğan ise, Özkan’a DTO bünyesinde yürüttükleri çalışmaları aktarıp, bekleyen ve takip ettikleri konuları aktardı, bunların çözüme kavuşturulması için yardım talep etti. DTO Yönetim Kurulu üyeleri de merak ettikleri konularda sorular sordular ve kendilerine yansıyan konuları aktardı.

TALEPLERİ TEK TEK NOT ALDI

Taleplerin hepsini tek tek not aldığını ve kısa zamanda karşılık bulması için var gücüyle çalışacağını söyleyen Özkan, oturumdan, toplantıdaki ortam ve şehrin önde gelen isimleriyle fikir alışverişinden büyük bir memnuniyet duyduğunu söyledi.

GENÇ MÜSİAD ÜYELERİYLE GÖRÜŞTÜ

Coronavirüs salgını nedeniyle çalışmaların daha da zorlaştığı bir dönemden geçilmesine rağmen, sivil toplum kuruluşlarının bilgi paylaşımıyla ilgili taleplerini de geri çevirmeyen Erdoğan, Genç MÜSİAD Denizli üyeleri ile de video konferans ortamında bir söyleşi yaptı. Gençlerin iş dünyasında söz sahibi olmasını çok önemsediğini vurgulayan Erdoğan, onların dinamizminin Türkiye’nin yarınlarının teminatı olduğunu söyledi. Erdoğan, Denizli’deki yeni kuşak iş insanlarının şehrin potansiyelini iş gücü ve ekonomiye dönüştürerek, geçmiştekilerden daha büyük başarılara imza atacağından en ufak şüphe duymadığının altını çizdi ve bunun için Denizli Ticaret Odası ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak her türlü katkıyı sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

GENÇLER, BAŞKAN ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Genç MÜSİAD üyelerinin ticaret, sanayi, ekonomi, Denizli ve coronavirüsle mücadele çalışmaları hakkındaki sorularını da cevapladı.

Grubu adına konuşan Denizli Ticaret Odası TOBB Denizli İl Genç Girişimciler İcra Komitesi Üyesi de olan Genç MÜSİAD Denizli Başkanı Yunus Çiftçi ise, söyleşiden büyük keyif duyduklarını ifade ederek, Erdoğan’a teşekkür etti.