29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. Erdoğan: Denizli, moda ve tasarımın merkezi...

Erdoğan: Denizli, moda ve tasarımın merkezi haline gelecek

Haber Merkezi - 25 Nisan 2018 Çarşamba - 16:53 Erdoğan: Denizli, moda ve tasarımın merkezi haline gelecek

24. Uluslararası Ev Tekstili Fuarı EVTEKS'te yer alan Denizlili firmalar ile sivil toplum kuruluşlarının stantlarını ziyaret eden Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, “Ege'nin Vizyon Kenti Denizli, yine fuarın incisiydi! EVTEKS’te gördüğümüz ilgi, firmalarımızı da bizi de mutlu etti. Denizli, bir gün moda ve tasarımın merkezi haline gelecek!” dedi.

A- A+

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, 24. EVTEKS Fuarı’nda stant açan firmaları ziyaretini fuarın ikinci gününde de sürdürdü. Başkan Erdoğan’a DTO Meclis Başkanı Salih Sarıkaya da eşlik etti.

ERDOĞAN: “GÖRDÜĞÜMÜZ İLGİ BİZİ MUTLU ETTİ”

“Fuardaki hareketliliğin, firmaların temsilcilerine de yansımış olması bizi sevindirdi. Denizli’den 94 tane firmamızın yer aldığı 24. Uluslararası EVTEKS Ev Tekstili Fuarı, yine tarihi günlerinden birini yaşadı. Firmalarımızın temsilcilerinin gördükleri ilgiden geleceğe dair umutlarının arttığını duymak, bizleri de mutlu etti” diyen Erdoğan, tüm stantları dolaşıp yetkililerle görüştüklerini söyledi.

“DENİZLİ, MODA VE TASARIMIN MERKEZİ HALİNE GELECEK!”

24. Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’na hatılan firmaların 2018’e özel ürettikleri ve modaya yön verecek kalitede olan yeni koleksiyonlarını sergilemesinin sevincine ortak olduklarını belirten Erdoğan, “Gördüğümüz sıcak ilgi ve samimi yakınlıktan dolayı her birine ayrı ayrı teşekkür ederim. Gittiğimiz her yerde gördük ki; fuarda sergilenen 2018’e dair yeni ürünlerimiz, fuara gelenlerin gözdesi! Denizli, ev tekstilinde ne derece başarılı olduğunu, EVTEKS’te de kanıtladı. Firmalarımız birbirinden güzel ve yeni ürünleriyle, ilgililerin uğrak yeri haline geldi. Onlardan biri de modacı Hakan Akkaya idi. Denizli, bir gün moda ve tasarımın merkezi haline gelecek! Turkuaz Tekstil’in, modacı Akkaya ile birlikte hazırladığı yeni sezon ürünlerinin tanıtımını yaparak, bunun ilk adımlarından birini attığını görmek, bu yöndeki umudumuzu perçinledi” dedi.

“TASARIM VE AR-GE KONUSUNDA CİDDİ YOL KAT ETTİK”

Turkuaz Tekstil’in ünlü modacı Hakan Akkaya’nın katılımıyla gerçekleştirdiği lansmanınına katılan Erdoğan, “Denizli’mizin önemli firmalarından bir tanesi olan Turkuaz Tekstil’in modacı Hakan Akkaya ile birlikte gerçekleştirdiği lansmanına katılmaktan büyük memnuniyet duydum. Hayırlı ve uğurlu olsun. Bu bizi son derece mutlu etti. Türkiye ve Denizli olarak şükürler olsun ki; son iki yılda tasarım ve AR-GE ile ilgili çok ciddi bir yol kat ettik. Bugün burada da bunların meyvelerini görüyoruz. Türk malı ürünlerin artık Avrupa’nın ve dünyanın her noktasındaki en pahalı mağazalarda hatta en pahalı mağaza zincirlerinin raflarında yerini almasındaki en büyük faktör tasarım, ARGE ve kalitelisi” dedi.

DENİZLİ HEYETİ, FUARDA ADIM ATMADIK YER BIRAKMADI

Fuarların alın teri ve emeğin kazanca dönüştüğü yerler olduğunu ve fuarları önemsediklerini belirten Erdoğan, “Denizli heyeti olarak, EVTEKS’te adım atmadık yer, ulaşmadık firma bırakmadık… Firmalarımızın temsilcilerinin bizi gördüğünde katlanan sevinci, görülmeye değerdi. Dilerim, yüzleri her zaman gülsün. Ege’nin Vizyon Kenti Denizli, yine fuarın incisiydi!” diye konuştu.

“DENİZLİ, HIZLA BÜYÜYÜP GELİŞİYOR”

EVTEKS’teki temasları ile ticaret ve ekonomideki gelişmeleri değerlendiren Erdoğan  “Hem istihdam hem de ülke ekonomisi açısından çok önemli bir organizasyon. 140 yabancı firmanın standı vardı. Denizli olarak, yoğun bir katılım sağladık ve stant anlamında ilk 3 ilin içerisinde yer aldık. Türkiye’nin kalkınması, büyümesi ve ihracatın artması için kamu ile sivil toplum kuruluşlarının beraber olduğunu bir kez daha gösterdik. Her geçen gün daha da büyüyen ve gelişen Denizli, hem sektöre hem de fuara damgasını vurdu. Havlu ve bornozda, Türkiye’de birinci olmak bizi bir kez daha onurlandırdı!” dedi.