29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. Erdoğan: Denizli girişimciliği yüksek bir şehir

Erdoğan: Denizli girişimciliği yüksek bir şehir

Haber Merkezi - 10 Mayıs 2018 Perşembe - 09:01 Erdoğan: Denizli girişimciliği yüksek bir şehir

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, yarattığı istihdam, yaptığı üretim ve ihracatla Türkiye’ye model olan Denizli’nin yüksek girişimciliğiyle de dikkat çektiğini söyledi.

A- A+

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Sabah gazetesinin Denizli’de düzenlediği “Sabah İl Buluşmaları”na konuşmacı olarak katıldı. Takvim Gazetesi Yazarı Ekrem Kızıltaş’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Denizli’nin Uluslararası Rekabetteki Konumu Açısından Dünü, Bugünü ile Ulusal ve Yerel Düzeyde Önümüzdeki Dönem Kalkınma Hedefleri” konulu panelde konuşan Erdoğan, Denizli’yi anlatırken “Denizli’yi tarif etmek, saatlere sığmaz. Denizli, denizi olmayan ama denizi olan birçok Avrupa ülkesine balık ihraç eden girişimciliği yüksek bir şehirdir. Denizli ihracatıyla, istihdamıyla ve üretimiyle Türkiye’ye model olmuştur. Türkiye’de ihracatçı iller arasında ilk 8’de yer alan Denizli’de çok sektör var. Denizli Ticaret Odası olarak, bu sektörlerimizin gelişimi, değişimi ve daha iyi noktalara gelebilmeleri için çalışmalar yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

“KİMSE BOŞ DURSUN İSTEMİYORUZ”

Denizli Ticaret Odası olarak iyi yetişmiş teknik eleman konusuna da önem verdiklerini belirten Erdoğan, “Teknik eleman yetiştirme ve uzmanlaşmasını sağlama konusunda çeşitli eğitimler düzenledik. Tekstil tasarımla ilgili 25 kardeşimize eğitim vererek, sektörümüze katkı sağladık. Bunların içinde kendi işini kuran arkadaşlarımız oldu. Isı yalıtımı, su yalıtımı ve kaynakçılıkla ilgili kalifiye elemanlar da yetiştirdik. Odamızda günde 100-150’ye yakın kardeşimiz eğitim alıyor. Bir kişinin bile evde veya kahvede boş oturmasını asla onaylamıyoruz” dedi.

“PAMUKKALE’YE TURİST ÇEKERSEK YENİ YATIRIMLAR OLUR”

Emeğin kazanca dönüşmesinde fuarları önemsediklerini dile getiren Erdoğan, “Dünyanın her yerinden insanlar bu fuarlara katılım sağlıyor. Uluslararası bölgesel fuar boşluğunu çok ciddi anlamda ele almalıyız. Antalya, Denizli ve İzmir arası otoban ve yüksek hızlı tren projelerinin hayata geçmesiyle, turizm, sağlık turizmi ve termal turizme hareketlilik geleceğine inanıyorum. İlimize teleferik ve kayak merkezinin kurulmasıyla turizm gelirlerinde artış oldu. Pamukkale’mize turist çekersek, yeni yeni yatırımlar olacaktır. Ayrıca alışveriş, eğlence, bisiklete binme ve tenis gibi sosyal aktivitelerin yapabileceği mekanlar oluşturabilirsek, Denizli’ye gelen turist sayısı ciddi anlamda artacaktır” diye konuştu.