22.09.2020, Salı
18 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu

Erdoğan: 2020 Denizli’nin yılı olacak

Haber Merkezi - 1 Şubat 2020 Cumartesi - 12:14 Erdoğan: 2020 Denizli’nin yılı olacak

Denizli Ticaret Odası (DTO), 33 üyesini dünyanın alanındaki en büyük organizasyonlarından biri olan EMITT 2020 Turizm Fuarı’na götürdü. DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, “Özel sektör, yerel yönetimler ve kurumlarımızla iş birliğiyle hareket ederek, 2020 Denizli Yılı'nı en iyi şekilde değerlendirecek, Denizli'mizin turizm potansiyelini tüm unsurlarıyla ekonomimize kazandıracağız” dedi.

A- A+

Denizli Ticaret Odası, turizm sektöründe yer alan üyesi firmaların temsilcilerinden oluşan 33 kişilik bir heyetle, dünyanın en büyük organizasyonlarından EMITT 2020 Turizm Fuarı’nda yerini aldı. DTO heyetine Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Gamze Sevgi ile Denizli Turizm İl Müdürü Turhan Veli Akyol da eşlik etti.

FİRMALARIN TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Pamukkale Belediyesi’nin de stant açtığı fuarda yer alan firmaları tek tek ziyaret eden Erdoğan, “Bu tür önemli organizasyonlarda elbirliğiyle şehrimizin doğal güzelliklerini, turizm yatırımlarını ve turistik işletmelerini dünyaya tanıtıyoruz. EMITT 2020 Turizm Fuarı’na katılan Denizli Ticaret Odamızın üyeleri ile kentimizden fuara katılan kurumlarımızın stantlarını tek tek ziyaret ettik. Gerek sektörleriyle gerekse fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Gördük ki firmalarımıza ve şehrimize ilgi büyük.  2020 Denizli Yılı kapsamında yıl boyunca şehrimizin tanınırlığı ile bilinirliğini artırmaya yönelik, insanların daha çok dikkatini çekip seyahat ve ticaret tercihlerinde cazibe merkezi haline getirecek etkinliklere imza atacağız. Özel sektör, yerel yönetimler ve kurumlarımızla iş birliğiyle hareket ederek, 2020 Denizli Yılı’nı en iyi şekilde değerlendireceğiz. Denizli’mizin turizm potansiyelini tüm unsurlarıyla ekonomimize kazandıracağız. Plakamız olan 20’den oluşan bu sene, hemşehrilerimize uğurlu gelecek ve sadece turizmde değil her açıdan Denizli’mizin yılı olacak” dedi.

ERDOĞAN, 2020 DENİZLİ YILI PROJELERİNİ ANLATTI

Tur operatörleri, seyahat acenteleri, bölgesel yönetimler, belediyeler ile konaklama ve ulaşım sektöründen dünyanın en büyük isimlerinin yer aldığı, turizmin tüm paydaşlarını bir araya getiren EMITT 2020 Turizm Fuarı’nda, Erdoğan, Denizli ile İstanbul’un uydudan yayın yapan televizyon kanallarının programlarına katılarak sorularını yanıtladı. Fuarla ilgili görüşlerini aktaran Erdoğan, Denizli Ticaret Odası olarak 2020 Denizli Yılı dolayısıyla neler yapacaklarıyla ilgili bilgiler verdi.