18.09.2021, Cumartesi
19 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. Dünyanın seçkin mağazalarında Denizli markası

Dünyanın seçkin mağazalarında Denizli markası

Haber Merkezi - 27 Mart 2017 Pazartesi - 21:57 Dünyanın seçkin mağazalarında Denizli markası

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, dünyanın en ünlü otellerinde Denizli’de üretilen havlu ve bornozların kullanıldığını, ancak 70 bin kişiye istihdam sağlayan sektörün devamlılığı için markalaşma ve yenileşmenin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

A- A+

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, dünyanın en ünlü otellerinde Denizli’de üretilen havlu ve bornozların kullanıldığını, ancak 70 bin kişiye istihdam sağlayan sektörün devamlılığı için markalaşma ve yenileşmenin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

DTO’nun ev sahipliğinde, Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) koordinatörlüğünde ve Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) destekleriyle düzenlenen “6. Türk Havlu ve Bornoz Festivali” etkinlikleri çerçevesinde bir de “Bu Topraklardan Dünya Markası Çıkar Mı?” konulu konferans gerçekleştirildi..

Konferansı DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert, DETGİS Başkanı Mustafa Koltuksuz, TETSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Aydın, Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, Marka Uzmanı Güven Borça ile tekstil sektörünün temsicileri katıldı.

Açılışta konuşan DETGİS Başkanı Mustafa Koltuksuz, Türk Havlu ve Bornoz Festivali’ni 6. kez düzenlemenin gururunu yaşadıklarını, havlu ve bornozun marka değerini arttırmak için faaliyetlerine devam edeceklerini ifade etti.

GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, GEKA olarak ülke ekonomisine katkı sağlayan projelere destek olmaya devam edeceklerini, bu organizasyon içinde yer almaktan duydukları dile getirdi.

Haberin DevamıReklam

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, tekstilin il ekonomisinin lokomotif sektörü olma özelliğini sürdürdüğünü anımsatarak, “Denizli’de 70 bin kişi teksti sektöründe çalışmaktadır. Tekstilin bu topraklardaki binlerce yıllık geçmişi de göz önüne alındığında, Denizli, günümüzün en önemli tekstil merkezlerinden biridir. Tekstil sanayi bundan sonra varlığını ancak yenilenme ve markalaşma ile sürdürebilir ve uluslararası alanda rekabet edebilir. Bu yıl 6’ncısını düzenlediğimiz Dünya Türk Havlu ve Bornoz Festivali de markalaşma yolculuğunun önemli unsurlarından biridir” dedi.

Denizli tekstil sektörünün kalitesini dünya çapında kanıtladığını belirten Erdoğan, “Havlu ve bornozlarımız dünyanın en seçkin otellerinde kullanılmakta ve mağazalarda satışa sunulmaktadır. Burada önemli olan kaliteli üretim anlayışımızın kendi markalarımızla bütünleştirilmesidir. Yani kalitemizi kendi markamızla dünyaya pazarlamalıyız” diye konuştu.

Açılış konuşmaları sonrasında Güven Borça moderatörlüğünde TETSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Aydın ve Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek’in konuşmacı olarak katıldığı “Bu Topraklardan Dünya Markası Çıkar Mı?” konulu konferans gerçekleştirildi.