07.07.2020, Salı
23 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu

DTO’nun uygulamalı dış ticaret eğitimine katılanlar sertifikalarını aldı

Haber Merkezi - 18 Kasım 2019 Pazartesi - 16:58 DTO’nun uygulamalı dış ticaret eğitimine katılanlar sertifikalarını aldı

Denizli Ticaret Odasınca (DTO), kentte ilk kez düzenlenen uygulamalı İngilizce dış ticaret eğitimi tamamlandı. Katılımcılara sertifikaları veren DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, üyeleri ile vatandaşların kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

A- A+

DTO, Güney Ege Kalkınma Ajansının (GEKA) teknik destek programı kapsamında uygulamalı İngilizce dış ticaret eğitimi verdi. 23 kişinin tamamladığı 60 saatlik eğitimde, dış ticaret temelleri, iş akışı, ödeme ve teslim yöntemleri, pazar araştırması, yazışmalar ve kanunlar gibi konular İngilizce ve dijital ortamda uygulamalı işlendi.

ERDOĞAN: BÖLGEMİZDE, İLK KEZ İNGİLİZCE DIŞ TİCARET EĞİTİMİ VERİLDİ

Sertifika dağıtım töreninde kursiyerlere seslenen DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, eğitim için ilk etapta 58 kişinin başvurduğunu belirterek, “Eğitimi verecek eğitmenimizle birlikte, bunların arasından İngilizce seviyesi yeterli durumdaki 23’ünü seçtik. Bu seçimde, kursumuza özellikle dış ticaret potansiyeli bulunan ve değişik sektörlerden gelen katılımcılar sağlamaya da özen gösterdik. Bu eğitim, bölgemizde Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın Teknik Destek Programı’yla ilk kez düzenlendi. Değerli hocamız BHL Danışmanlık Kurucusu Sayın Hakan Akın’a emeklerinden, GEKA’yave Genel Sekreteri Sayın Özgür Akdoğan’a da desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sertifikalarınız hayırlı ve uğurlu, yolunuz açık olsun” dedi.

“EĞİTİMLERİMİZ KESİNTİSİZ DEVAM EDECEK”

Denizli Ticaret Odası olarak üyeleri ile vatandaşların, kişisel ve mesleki gelişimleri için imkân ve katkı sağlamaya devam edeceklerini de kaydeden Erdoğan, “Geçen yıl belirlediğimiz bir takvim dahilinde, 2019’da Finansman ve Muhasebe, Dış Ticaret, e-ticaret, e-ihracat, Endüstri 4.0 vb 24 farklı eğitim planladık. Bugün itibarıyla, 19’unu tamamladık. Bu arada, bölgemizin kalkınmasına katkı sağlayacak illere de imza atmaya çalışıyoruz. Avrupa Birliği’nden destekli 5 milyon euro hibe bütçesi olan Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projemizi yakında hayata geçiriyoruz. Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde, 1000 metrekarelik kapalı yer bulduk. İsteyenler, yenilikçi ürünleri için burada çalışıp, prototip yani örnek, numune üretim yapabilecek. Bunun için gerekli modern bir makina parkı oluşturacağız. Denizli tarihindeki en yüksek bütçeli proje olan bu projemizi, başlama aşamasına kadar getirdik”  diye konuştu.