17.09.2021, Cuma
15 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. DTO’nun geleneksel aşure hayrı yoğun katılımla...

DTO’nun geleneksel aşure hayrı yoğun katılımla yapıldı

Haber Merkezi - 27 Ağustos 2021 Cuma - 17:58 DTO’nun geleneksel aşure hayrı yoğun katılımla yapıldı

Denizli Ticaret Odası (DTO), muharrem ayı dolayısıyla geleneksel hale getirdiği aşure hayrında Denizli'yi buluşturdu, birleştirici oldu. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, 10 bin kişilik aşure dağıttıklarını belirterek, “Tüm dünya gibi ülkemiz de zor günlerden geçiyor. İnşallah bugünkü gibi, bu ay içinde yapılan hayırlar vesile olur da bu musibetler son bulur. Zorluklar paylaşıldıkça kolaylaşıyor. Yeter ki her zaman beraber olalım, bir olalım, tek ses, tek yürek olalım” dedi.

A- A+

 

Bu yıl 8’incisi düzenlenen DTO’nun hizmet binası önündeki geleneksel aşure hayrına vatandaş büyük ilgi gösterdi.  10 bin kişilik aşure hayrı etkinliğine Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Önceki Dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof Dr Ahmet Kutluhan, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Gamze Sevgi, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, Denizli İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Veysel Yanık, Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, Denizli İŞKUR İL Müdürü Fatih Işık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan, Ticaret İl Müdürü Cihat Özdemir, Denizli Vergi Dairesi Başkanı Halil Tekin, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Fatih Durmaz, MHP İl Başkanı Ziya Gökalp, MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Denizli Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası Başkanı Adnan Selçuk, Denizli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Semerci, Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeleri, DTO meclis üyeleri, meslek komitesi üyeleri ile yüksek istişare kurulu üyeleri, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Haberin DevamıReklam

ERDOĞAN: ZOR GÜNLERİ BİRLİKTE AŞMAMIZA VESİLE OLSUN

Denizli Ticaret Odası olarak toplumsal birlikteliğe katkı sağlamak istediklerini söyleyen Erdoğan, “İçinde aşure günü gibi kim olursa olsun, ne olursa olsun birbirinden farklı insanları aynı günde aynı yerde buluşturan bir güzel anı bulunduran mübarek muharrem ayının sonuna geldik. Tüm dünya gibi ülkemiz de zor günlerden geçiyor. En başta pandemi, sonra yangınlar, seller, şehitler derken zor zamanlar gördük. İnşallah bugünkü gibi bu ay içinde yapılan hayırlar vesile olur da bu musibetler son bulur. Ve hepsinden de önemlisi şunu bir kez daha gördük ki, acılar paylaşıldıkça azalıyor, zorluklar paylaşıldıkça kolaylaşıyor. Yeter ki tıpkı bugünkü gibi, her zaman beraber olalım. Birbirimize sahip çıkalım. Bir olalım, tek ses, tek yürek olalım” dedi.