10.08.2022, Çarşamba
23 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. DTO’dan kadın kooperatiflerine destek

DTO’dan kadın kooperatiflerine destek

Haber Merkezi - 4 Temmuz 2022 Pazartesi - 17:23 DTO’dan kadın kooperatiflerine destek

Denizli Ticaret Odası (DTO), kadın kooperatiflerine ürünlerini pazarlamak için destek sağlayacak bir projeyi hayata geçirecek.

A- A+

DTO, Uluslararası Kooperatifler Günü dolayısıyla Denizli’deki 11 kadın kooperatifine ürünlerini tanıtma fırsatı verdi. DTO hizmet binası önünde stant açan kooperatifleri, ürünlerini satışa sunma olanağı buldu.

Vali Ali Fuat Atik, DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Sanayi ve Teknoloji Denizli İl Müdürü Sefa Gökalp, Denizli Ticaret İl Müdürü Cihat Özdemir, KOSGEB Denizli Müdürü Aziz Acar, İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık ve Denizli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Melek Kartay, 6 Temmuz’a kadar açık kalacak stantları ziyaret etti.

Bu arada, basın mensuplarına açıklamada bulunan Erdoğan, Denizli iş insanlarının her geçen gün şehrin kalkınması, ihracatı ve istihdamı için gece gündüz demeden çalıştığını söyledi. Erdoğan, “Kadınlarımızı önemsiyoruz. Kadınlarımızın hem iş alanında hem idarecilikte olmasını canı gönülden isteyen kurumların başındayız. Örneğin, Denizli Ticaret Odamızdaki çalışanlarımızın yüzde 55’i kadınlardan oluşuyor. Denizli’mizde de kadın istihdamı Türkiye ortalamasının üzerinde” dedi.

Haberin DevamıReklam

“TÜRKİYE’YE MODEL OLACAK BİR PROJEMİZ DAHA VAR”

Türkiye’ye model olabilecek yeni bir projeyi daha uygulamaya geçirmek istediklerini de belirten Erdoğan, “Denizli’nin kalbinde, Denizli Ticaret Odamızda, kadın kooperatiflerimizin el emeği, göz nuru ürünlerinin tanıtımı için bir araya geldik. Uluslararası Kooperatifler Günü kutlu olsun. Denizli Valiliğimiz, Ticaret İl Müdürlüğümüz ve KOSGEB iş birliğiyle Acıpayam, Serinhisar, Babadağ, Baklan, Buldan, Çal, Çameli, Kale ve Merkezefendi ilçelerimizdeki kadın girişimi üretim ve işletme kooperatiflerimiz ile kadın girişimcilerimizin el emeği göz nuru ürünlerini, Denizli Ticaret Odamızın önünde hazırladığımız alanda halkımızla buluşturduk; vatandaşımızın beğenisine sunduk” diye konuştu.

“Kadınlarımızın güç birliği sağladığı kadın girişimi üretim ve işletme kooperatifleri, vatandaşın emeğinin, el emeği göz nuru ürünlerin, ekonomiye kazandırılabildiğinin iyi birer örnekleridirler” diyen Erdooğan, sözlerine şunları ilave etti:

“Hazırladığımız alanda stant açan kooperatiflerimiz, iyi yönetilirlerse bu türdeki girişimlerin ne kadar verimli olabildiklerinin de güzel birer göstergesidirler. Kooperatiflerimiz önemlidirler; milletimizin bir araya gelince neler yapabileceğinin, çok güzel işler ve ürünler ortaya çıkarabildiğinin vücut bulmuş, gözler önüne serilmiş halidirler. Tüm mesleklerimizin yanında kadın kooperatiflerimizin de artık söz sahibi olup, kendi ürünlerinin satışını, pazarlamasını ve tanıtımını yapması için Denizli Ticaret Odası olarak destekliyoruz. Bu desteğimizi daha da artıracağız. Onların ürünlerinin sergilenmesi ve satışı noktasında da destek sağlayacağız. Yerel mağaza ve marketlerle görüşüp, kooperatiflerin ürünlerinin satışının yapılmasına olanak sağlamayı planlıyoruz. Bu da Türkiye’de ilk kez uygulanıp, model olacaktır diye düşünüyorum.”