25.05.2022, Çarşamba
18 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. DTO’dan iş dünyasını buluşturan iftar

DTO’dan iş dünyasını buluşturan iftar

Haber Merkezi - 19 Nisan 2022 Salı - 18:05 DTO’dan iş dünyasını buluşturan iftar

Denizli Ticaret Odası (DTO) tarafından Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı Aşevi’nde iftar yemeği verildi.

A- A+

Düzenlenen iftar yemeğine DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, DTO’nun önceki dönem yönetim kurulu ve meclis başkanlarından Ahmet Yüksel Kaşıkçı, Mustafa Mesut Aygören, Nail Kalemci ve Mehmet Gökçe’nin yanı sıra iş dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Burada bir konuşma yapan Erdoğan, Denizli Ticaret Odası’nın büyük bir aile olduğunu söyledi. 100 milyon liranın üzerinde bir Avrupa Birliği fonunu Denizli’ye kazandırdıklarını aktaran Erdoğan, “Denizli Ticaret Odası, çok büyük bir aile ve biz böyle bir ailenin parçası olmanın ayrıcalığını yaşamanın onurunu taşıyoruz. Bugün burada da oldukça güzel bir tablo olarak tezahür eden eşsiz coşku ve enerjimizi, halka hizmet etmeye adadık.Her birimiz Denizli Ticaret Odamızın, iş dünyamızın, camiamızın birer hizmet neferiyiz. Her geçen gün daha da büyümekteyiz” dedi.

“DENİZLİ’Yİ TEKNİK TEKSTİLİN BAŞKENTİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

Denizli Ticaret Odası üyelerinin el birliğiyle hareket ettiğini dile getiren Erdoğan, “Birliktelikle tüm engelleri aşarız. Bütçesi ve içeriğiyle Denizli tarihinde bir ilk olan Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projemiz ile Denizli Organize Sanayi Bölgemizde 1000 metrekarelik devasa bir alanda bazıları Türkiye’de sadece bizim merkezimizde bulunan son teknoloji makinaların olduğu bir teknoloji üssü kurduk. En büyük gelir kaynağımız tekstile yeni bir yol çizmeye, sektörümüze yeni bir yön vermeye, ürünlerimizin katma değerini artırarak şehrimizin ve hemşehrilerimizin kazançlarını ona hatta yüze katlamaya çalışıyoruz. Tekstilin başkenti Denizli’mizi teknik tekstilin de merkezi haline getireceğiz. Önümüzdeki ay inşallah Sanayi Bakanımız ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı’mızın da katılımlarıyla bu merkezimizin resmi açılışını yapacağız” diye konuştu.

“130 FARKLI KONUDA EĞİTİMLER VERDİK”

Projeler hakkında bilgi veren Erdoğan, yüzde 75’i Avrupa Birliği’nden hibe olan 505 bin Euro tutarındaki Yeni ve Sürdürülebilir Sektörler Arası Değer Zincirleri Projesi, Denizli’de Bütünleştirici Bilim ve Sanat Merkezi ile birlikte Tekstil Teknolojisi Sektörel Mükemmeliyet Merkezi Kurulması Yoluyla Mesleki Eğitimin Kalitesinin Artırılması Projesi’ni başlattıklarını kaydetti. Vakıf üniversitesi için fizibilite çalışmalarını tamamladıklarını dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu:

“Sanayi Kaliteyi Yönetiyor temalı teknik destek eğitim ile Denizli’de İthal Edilen Ürünlerin Türkiye ve Dünyadaki Büyüklüğünün Tespiti projelemiz devam ediyor. Bir de kadınlarımız, üniversite öğrencilerimiz ve teknolojiye yatırım yapmak isteyen girişimcilerimize yönelik KOSGEB Girişimcilik İş Planı Hazırlama Yarışması’nı düzenledik. 18 Mayıs’ta gerçekleştireceğimiz ödül törenimizde, yeni ve uygulanabilir iş fikirleri olanlara toplamda 282 bin liralık maddi destek sağlayacağız. Öte yandan, kalkan kısıtlamalar ve yasakların ardından yeniden başladığımız fuar organizasyonlarımızda, kısa zamanda uluslararası ve ulusal her biri sektörünün önde gelen en büyük organizasyonları olan fuarlara yüzlerce üyemizi gönderdik.

Meslek komitelerimiz, yüksek istişare kurulu üyelerimiz ve tek tek adreslerine kadar gittiğimiz üyelerimizle bir araya geldik. Hepsini dinledik ve sektörel sorunlarına çare aradık. Pandemi nedeniyle kapanmaların olduğu dönemde, hafta sonu tatilleri ve resmî tatillerde, üyelerimizin çalışma izinlerini çıkarttık. İşletmelerimizin kapanmamasını, gerekli önlemleri alarak her koşulda açık kalmasını sağladık. Mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerimiz internet üzerinden online olarak devam etti. Bugüne kadar 130 farklı başlık ve konuda eğitim verdik.”

“20 BİN ÜYEYİ GÖRDÜK”

DTO’nun 20 bin üyeye ulaşttığını söyleyen Erdoğan, “Geleneksel iftar yemeğimizde bu sene Denizli Ticaret Odamızdaki meclis ve meslek komitelerimiz, kadın ve genç girişimci kurullarımızın üyeleri ile idari organlarımızda yer alan isimler ve duayenlerimiz dediğimiz önceki dönem başkanlarımızı bir araya getirdik. şehrimizin güzide hayır kurumlarından Pasvak’ın en büyük salonunu doldurarak bizi bugün de yalnız bırakmadınız. Hepinize teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.