06.07.2022, Çarşamba
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. DTO’dan Heimtextil Fuarı’nda teknik tekstil standı

DTO’dan Heimtextil Fuarı’nda teknik tekstil standı

Haber Merkezi - 22 Haziran 2022 Çarşamba - 17:41 DTO’dan Heimtextil Fuarı’nda teknik tekstil standı

Denizli Ticaret Odası (DTO, Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen Heimtextil Fuarı’nda açtığı stant ile teknik tekstil dönüşüm projesini tanıttı.

A- A+

DTO, Heimtextil Fuarı’nda, teknik tekstile dönüşüm projesi kapsamında sağlanan KOSGEB destekleriyle 12 firmanın teknik tekstil üzerine stant açmasını sağladı. DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, organizasyona dair izlenimlerini paylaşırken, fuarlardaki etkinliklerinin Denizli’nin ihracatına önemli bir katkı sağladığını vurguladı.

“Dünyanın dört bir tarafına giderek sektörlerimizin gelişimine katkı sağlamak Denizli Ticaret Odamızın ana görevlerinden biridir. Biz bu konuyu çok ciddiye alıyoruz, önemsiyoruz. Bugün burada olmak da yine Denizli açısından çok önemli” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Denizlimiz 174 ülkeye açılmış, ihracatıyla, istihdamıyla ve turizmiyle ekonomimize büyük katkı sağlayan bir şehir. Denizli Ticaret Odası olarak, pandemi öncesinde 600’e yakın firmamızla yurt içi ve yurt dışı fuarlara katıldık. Denizli ihracatının 4,6 milyar dolarlara gelişinde bu fuarların katkısı çok büyüktür. Denizli’deki sivil toplum kuruluşlarının da bu arada sorumlulukları daha da artıyor. Denizli Ticaret Odamız da muhakkak kamu kurumu niteliği var ama biz bir şirketteki pazarlama veya satış müdürleri gibi hareket edip, benzer çalışmalar yürütüyoruz. Böylelikle daha hızlı hareket ediyoruz ve eskisinden çok daha hareketliyiz. Firmalarımızın yanında olmak, onlara destek vermek için bugün de bu fuardayız. Asıl gayemiz şehrimizdeki ihracatı ve istihdamı artırmak, daha güçlü bir Denizli ile ülke olmamıza daha büyük katkı sağlamak. Bu amaç doğrultusunda, ekibimizle yoğun bir mesai harcıyoruz. Denizli Ticaret Odası, bugün 20 bin üyesine, üyeleri ve firmalarıyla da Denizlimize ve ülkemize hizmet ediyor. Onun için sorumluluğumuzun ne derece önemli olduğunu, omuzlarımızdaki yükün de ne kadar ağır olduğunun farkındayız. Bunun hakkını da vermeye çalışıyoruz”

Haberin DevamıReklam

“DENİZLİ’DE İLK KEZ TEKNİK TEKSTİL KÜMESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Teknik tekstile dönüşüm projesi ile Denizli’de teknolojisi ve katma değeri yüksek ürünlere geçişi sağlanacağını belirten Erdoğan, “Denizli tarihinde ilk kez teknik tekstil kümelenmesini gerçekleştirip, KOSGEB ve Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi kaynaklarıyla firmalarımıza stant açtırdık. KOSGEB’e desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. İleriki günlerde ise hem stantlarımızı hem katılımcı firmalarımızı hem de ürün yelpazemizi daha da geliştireceğiz. Teknik tekstilimizin daha da gelişmesi için Denizli Ticaret Odası olarak buradaki üniversiteleri de ziyaret edeceğiz. Onlarla iş birlikteliği yollarını arayacağız ve fikir alışverişinde bulunacağız” dedi.

Erdoğan, daha iyi işlere imza atmak ve yeni bir yol haritası belirlemek üzere Heimtextil Fuarı dönüşünde Denizli’de bir toplantı organize ederek, fuara katılan firmalar ile üyelerinin önerilerini dinleyeceklerini sözlerine ekledi.