DTO’dan enflasyonla mücadele kampanyasına destek çağrısı – D20Haber
10.12.2023, Pazar
4 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. DTO’dan enflasyonla mücadele kampanyasına destek çağrısı

DTO’dan enflasyonla mücadele kampanyasına destek çağrısı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Ekim 2023 Pazartesi - 14:15Güncelleme: 17 Ekim 2023 Salı - 13:37
DTO’dan enflasyonla mücadele kampanyasına destek çağrısı

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, oda üyesi işletmelere enflasyonla mücadele kampanyasına destek olmaları çağrısında bulundu.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Türkiye Perakendeciler Federasyonu, İstanbul Perakendeciler Derneği ile İstanbul Ticaret Odası ve Ankara Ticaret Odasından yapılan çağrıların ardından, bazı sektörlerden belirli ürünlerde fiyat artışları yapılmayacağına dair açıklamaların geldiğini dile getirdi.

Enflasyonla mücadele kapsamında DTO üyesi işletmelerin de fiyat artırımına gitmemesini isteyen Erdoğan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu sorunun kısa sürede çözülebilmesi için iş dünyası olarak topyekûn kararlı bir duruş sergilemeliyiz. Bu türdeki indirim kampanyalarını genişletmeli, imkan dahilinde tüm sektörlerimiz ile ürünlerimize yaymalıyız.

Haberin DevamıReklam
Enflasyonla mücadeleyi Denizli Ticaret Odası olarak biz de destekliyoruz. Tüm işletmelerimizi, Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında enflasyonla mücadele indirim kampanyasına destek olmaya çağırıyoruz. Birlik ve beraberlik içinde, ekonomimizi olumsuz etkileyen enflasyonla mücadeleyi bizler de desteklemeliyiz. Üyelerimiz bugüne kadar olduğu gibi bu süreçte de özellikle perakende satışlarla market ürünlerinde olmak üzere indirim kampanyalarını imkanları dahilinde sürdüreceklerdir. Duyarlılıklarından dolayı şimdiden teşekkür ediyorum.

Bu kampanyaların dışında dayanıklı tüketim malzemeleri, temizlik ürünleri ve mutfak araç gereçleri gibi tüketim kalemlerinde de üyelerimizden yıl sonuna kadar fiyatlarını en azından sabitlemelerini bekliyoruz. Şuna inanıyorum ki, ülke genelinde enflasyonla mücadelede alınacak radikal önlemler, kısa sürede meyve vermeye başlayacaktır. İş dünyamız da tüketicilerimiz gibi uzun bir süredir öngörülebilir bir piyasa beklentisi içindedir. Daha önce başlatılan ve desteklediğimiz kampanyalarda olduğu gibi bu kez de el birliğiyle bu mücadeleyi kazanacağız.”